مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی:


IMG10165083
دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان، گفت: از اول مهر حکم کار گزینی معلمان آماده می شود و براساس طرح رتبه بندی معلمان بالای ۲۰ سال سابقه کار ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

به گزارش دورنا نیوز، فریدون سید مصطفوی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در نشست خبری که  در سالن کنفرانس این اداره برگزار شد، گفت: در حال حاضر ۳۷ هزار معلم در آذربایجان غربی مشغول فعالیت است.

مصطفوی با بیان اینکه در بحث نقل و انتقال یک هزار و ۳۵۰ نفر معلم در خواست داده بودند، افزود: از این تعداد ۴۰۸ نفر متقاضی خارج از استان بودند که با تقاضای ۳۱۲ نفر از آنان موافقت شد و ۱۲۴ معلم ورودی به استان داشتیم.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی از لحاظ تراکم دانش آموزان در کلاس های درس در رتبه ۲۵ کشوری قرار دارد زیرا در برخی از مدارس روستایی کلاس های زیر ۱۰ نفر جمعیت و در مدارس شهری کلاس های ۳۵ تا ۴۰ نفره بر روی رتبه کشوری استان تاثیر دارد.

سید مصطفوی خاطر نشان کرد: در سال جاری با حذف پایه متوسطه دوم یعنی پایه دهم یک هزار و ۲۹۷ کلاس درس حذف و با ایجاد پایه متوسطه اول یعنی پایه نهم یک هزار و ۶۶۷ کلاس درس اضافه شد که یک هزار و ۲۰۰ نفر از همکاران به متوسطه اول سوق داده شدند که این اقدامات کار بسیار سختی برای آموزش و پرورش بود.

وی با اشاره به بحث ترافیک شهری در زمان بازگشایی مدارس، عنوان کرد:  طبق ابلاغیه به مدیران مدارس سرویس های مدارس در داخل حیاط مدارس دانش آموزان را سوار و پیاده خواهند کرد تا در مقابل مدارس ترافیک روان شود  و ۳ هزار و ۷۲ دستگاه خوردو توسط اتوبوس رانی و تاکسی رانی برای ارائه خدمات سرویس دانش آموزان در نظر گرفته شده اند و توصیه ما به اولیا این است که از این سرویس ها در صورت نیاز برای فرزندانشان انتخاب کنند زیرا رانندگان آنان از سوی مسئولان ذی ربط گزینش شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر تا امروز ۵۴۲ هزار و ۷۷۰ دانش آموز در مدارس ثبت نام کردند، اظهار داشت: ساماندهی کلاس های ما براساس این ثبت نام ها انجام می گیرد بنابراین از اولیا تقاضا داریم نسبت به ثبت نام فرزندانشان در مدارس دقیق باشند.

 مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، توسعه فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان، توسعه دولت الکترونیک، اجرای دوره های توانمندی معلمان، اجرای برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی، برگزاری جشنواره جابربن حیان، طرح توسعه آموزش آداب و مهارت های زندگی و توسعه فناوری نوین در پایه ششم را از برنامه های کیفی سازی آموزش و پرورش در سال جاری برشمرد.