لطفا خودتان را معرفی کرده و بفرمایید از چه سالی دانش آموز کانون بوده اید؟

پ‍ژمان شهبازی هستم از دبیرستان شهیداژه اى اصفهان .سال چهارم دبیرستان را در آزمون های کانون شرکت کردم

گفتگو با پژمان شهبازی رتبه یک کنکور ریاضی فیزیک کنکور 94

کارنامه پژمان شهبازی رتبه یک کنکور ریاضی فیزیک کنکور ۹۴


۸۴۲۲ ۵ ۳
دروس اختصاصی


۸۷۸۳ ۳ ۲
كاردانی‌ها


۸۴۰۸ ۴ ۲

اختصاصی درس
درصد تراز رتبه
ریاضیات ۹۸% ۹۰۰۰ ۱
فیزیک ۸۸% ۸۴۴۰ ۲۱
شیمی ۹۳% ۸۸۶۲ ۵

 

عمومی درس
درصد تراز رتبه
زبان و ادبیات فارسی ۸۴% ۷۳۵۵ ۲۰۹
زبان عربی ۹۱% ۸۱۷۹ ۶۷
فرهنگ و معارف اسلامی ۶۸% ۷۱۷۴ ۵۴۳
زبان‌ ‌انگلیسی ۹۵% ۷۷۹۵ ۹۸

گفتگو با پژمان شهبازی رتبه یک کنکور ریاضی فیزیک کنکور ۹۴


به چه علت تصمیم گرفتید در آزمون های کانون شرکت کنید؟

به دلیل اینکه فواصل زمانی برگزاری آزمون های کانون خوب ومناسب بود و فاصله ی زمانی بین دو آزمون نه زیاد بود نه کم و دلیل دیگر اینکه برادرم هم در سال های گذشته در آزمون های کانون شرکت داشتند و رتبه ایشان در کنکور سال هشتاد ونه ۲۶ شد و آزمون های کانون از جامعه ی آماری بالایی برخوردار است.

فکر می کنید شرکت در آزمون های کانون چقدر در موفقیت شما تاثیر گذار بوده است؟

خوب مسلما شرکت در آزمون های کانون تاثیر گذار بود و من توانستم با استفاده از برنامه راهبردی بهتر و منسجم تر درس بخوانم و برنامه ی دو هفته یکبار آزمون دادن را در دستور کار خود داشته باشم و خودم را محک بزنم و طبق برنامه درس خواندن بسیار مفید است

لطفا از نحوه برنامه ریزی و ساعات مطالعاتی خود بگویید؟

با توجه به روزهای هفته برنامه داشتم و اینکه چقدر زمان برای مطالعه دارم.به طبع روزهای تعطیل ساعات مطالعاتی بیشتری داشتم به طور میانگین ۸ ساعت مطالعه و در روزهایی که مدرسه می رفتم کمتر بود.بیشتر زمانم را به دروس اختصاصی ،اختصاص دادم و تا قبل عید بیشتر بر دروس اختصاصی تسلط پیدا کردم ولی این به این معنی نیست که دروس عمومی را کنار بگذارم و دروس عمومی را هم می خواندم ولی کمتر و بعد عید روی دروس عمومی تمرکز بیشتری کردم.

آیا در درسی ضعف داشتید که آن را به نقطه قوت مبدل نمایید ؟

باید بگویم در  همه ی دروس به طور متعادل تسلط داشتم و درس خاصی به نظرم نمی آید که مشکل زیادی در آن داشته باشم فقط در درس شیمی بی دقتی زیادی در سر جلسه آزمون ها می کردم .مثلا بی دقتی هایم اینگونه بود که سوال را کامل و درست نمی خواندم و به خواسته مساله دقت نمی کردم و برای انتخاب گزینه به اشتباه می افتادم که این نقطه ضعف را سعی کردم برطرف کنم و سوالات را کامل و به دقت بخوانم و بدانم خواسته مساله چیست و درست جایگذاری کنم.

آیا از کتاب های  آموزشی کانون استفاده می کردید؟

بله –از کتاب های آبی قلمچی برای چنددرس اختصاصی استفاده کردم ،برای دروس ریاضیات،هندسه تحلیلی، ریاضیات گسسته از کتاب های کانون برای  تست زنی استفاده کردم که خوب و مفید بود.

آیا شما یک برنامه برای آزمون ها داشتید؟

بله –بنده برنامه راهبردی کانون را دنبال می کردم که با کمک آن توانستم خوب پیش بروم .

نظرتان را راجع به آزمون های کانون در طی سال و همین طور آزمون های جامع بفرمایید؟

دروس اختصاصی آزمون ها همیشه خوب بودند البته گاهی پیش می آمد که سوالات سخت تر باشد ولی درکل از سطح علمی سوالات راضی بودم .سوالات دروس عمومی سخت تر از کنکور بود و در کنکور ۹۴ به نظرم سوالات آسان تر بود.

آیا شما پشتیبان ویژه داشتید ؟

بله –آقای امید چهره گشا رتبه ۵ کشوری سال ۹۳ پشتیبان ویژه من بودند که از ایشان راضی بودم . با ایشان در طول سال و همین طور دوران جمع بندی گفتگو می کردم و راهنمایی های ایشان برایم مفید و مثمر ثمر بود.