اولیای مدارس تهران -امت

مدادالعلما افضل من دماء الشهداء

نامه کوچک‌ترین کاندیدای ریاست جمهوری به روحانی۰۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۹
امیر عباس دریمی خردسال بوشهری که اردیبهشت‌ماه امسال برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته بود و حضورش نیز با بازتاب گسترده رسانه‌ای همراه شد، در نامه‌ای سرگشاده با رئیس‌جمهور منتخب درد دل کرد.

به گزارش ایسنا، این نامه را به نقل از جنوب‌نیوز می‌خوانید:

«به نام خدا

سلام آقای رییس‌جمهور منتخب

الان که این نامه را می‌نویسم خیلی خوشحالم و امیدوارم حال شما هم چون حال ملت خوب باشد. به همراه خواهرم که در نوشتن نامه کمکم می‌کند انتخاب شایسته شما را تبریک می‌گوییم. خیلی دوست دارم شما را از نزدیک ببینم اما می‌دانم که این روزها خیلی سرت شلوغ است و به همین خاطر چند کلمه‌ای با شما درد دل می‌کنم:

من روزی که به وزارت کشور آمدم تا کاندیدا شوم هدفم این بود که به همه بگویم ما دانش‌آموزان به توجه بیشتری نیاز داریم.

آمدم تا بگویم که توانایی دانش‌آموزان بیشتر از حضور در مراسم و تنها سر دادن شعار هست.

آمدم که بگویم ما درس "دست در دست هم دهیم به مهر" را خوانده‌ایم و دوست داریم میهن خویش را آباد کنیم.

آمدم تا فریاد بزنم که ما آینده‌سازان ایرانیم و دوست نداریم خیلی از دوستان ما در مدارس تخریبی درس بخوانند.

آمدم تا تمام مدارس را گازکشی کنم تا دیگر شاهد سوختن همکلاسی‌هایم در آتش بخاری نباشم.

آمدم تا اردوهای دانش‌آموزی را بیشتر کنم تا همه همکلاسی‌هایم ایران را ببینند و به میهن بیشتر عشق بورزند.

آمدم تا اعتراض کنم که چرا قسمتی از درس تاریخ ما را حذف کرده‌اند و بگویم که حق ماست تاریخ را بدانیم و عبرت گیریم.

آمدم تا بگویم مدیران لایق را نباید کنار گذاشت.

و آمدم که بگویم ایران اسلامی را دوست داریم.

و در پایان بگویم آقای رییس جمهور منتخب حتما در خانواده خود نیز دانش‌آموز داری پس خوب ما را درک می‌کنی، پس توقع داریم هوای ما را در هوای معتدل دولت تدبیر و امید داشته باشید.

دوستدار شما

امیرعباس دریمی

از ایران» 
رجانیوز: موسوی و کروبی را آزاد کنید!
رجانیوز نوشت: اکنون زمان برگزاری دادگاه است. برگزاری دادگاهی که در آن کسانی که چهار سال پیش بزرگ‌ترین ظلم را در حق نظام کردند محاکمه شوند. اکنون زمان برگزاری نماینده‌ی کسانی‌ست که به همین دولت و به همین مدیران برگزاری انتخابات و به همین نظام رأی‌گیری تهمت ِ تقلب، آن هم تقلب ِ ۱۱ میلیونی زدند و امروز طرفدران‌ش به همین دولت و به همین مدیران برگزاری انتخابات و به همین نظام رأی‌گیری چون نامزدشان رأ‌ی آورده است هیچ شبهه‌ای وارد نمی‌دانند.

 میرحسین و کروبی را آزاد کنید و به محکمه بسپاریدشان تا حال که همین حکومت با همین نظام رأی‌گیری بار دیگر در آزمون امانت‌داری شرکت کرد و چون گذشته سربلند بیرون آمد بتواند حق مردمی را بگیرد که در فتنه‌ی هشتاد و هشت به سبب توهم و قانون‌گریزی عده‌ای سختی و مصیبت دیدند و کشیدند و آبروی وطن خود را یوسف بازارها دیدند، بستاند.
 
اکنون که طرفداران و علم‌داران فتنه‌ی هشتاد و هشت نتوانستند  به بهانه‌ های واهی و تقلب‌خیزی نظام ِ رأی‌گیری در ایران در این انتخابات شرکت نکنند و خود مهر تایید بر نظام انتخاباتی زدند که امکان تقلب در آن بسیار پایین است، فرصت دادستان است که حق مردم از آب به آسیاب دشمن‌ریز‌ها بگیرد.شد. • نظرات() 
 • شمارش معكوس سقوط محمد مرسی


  یكی از اصلی‌ترین علل سقوط مبارك، اشغال میادین اصلی شهرهای مختلف مصر به وسیله مخالفان بود. این بار نیز مخالفان مرسی می‌خواهند او را وادار به كناره‌گیری سازند.
  پارسینه، گروه بین‌الملل – مخالفان مرسی از ماه‌ها قبل با بسیج نیروهای خود تلاش می‌كنند روز 30 ژوئن برابر با یكشنبه 10 تیرماه را به كابوس محمد مرسی تبدیل كنند. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود در این روز میلیون‌ها مصری به خیابان بریزند و مرسی را به سرنوشت مبارك پیوند بزنند! هیمن موضوع باعث شده تا جریانات حامی مرسی نیز تمام توان خود را به كار گیرند تا بتوانند با بروز اجتماعی و وزن‌كشی خیابانی، مانع از سقوط منتخب خویش شوند.


  به گزارش سرویس بین الملل پارسینه، یكی از اصلی‌ترین علل سقوط مبارك، اشغال میادین اصلی شهرهای مختلف مصر به وسیله مخالفان بود. این بار نیز مخالفان مرسی می‌خواهند با باقی ماندن در خیابان‌ها از سویی و گسترش تظاهرات به استان‌ها و شهرهای مختلف، مرسی را وادار به كناره‌گیری سازند. در همین راستا، سه استان مصر از هفته گذشته شاهد تظاهرات‌های متنوعی بوده كه اوج آن را می‌توان استان المنوفیة دانست كه از دوشنبه هفته قبل 27 خردادماه تا امروز شاهد اعتصاب عمومی در برابر استانداری است كه باعث شده این استان به حالت نیمه‌تعطیل درآید.

  نقشه استان‌های مصر
  استان «المنوفیة» با رنگ صورتی در مركز كشور مصر مشخص شده است.

  این تجمع در روز دوشنبه با اعلام انتصاب «احمد شعراوی» به استانداری این استان كلید خورد. مخالفان با حمل پرچم مصر و پلاكاردهای قرمز رنگ، نسبت به انتصاب مسئولین و فعالین جماعت اخوان المسلمین در استانداری معترض هستند و از ملت مصر دعوت می‌كنند كه سرنوشت مرسی را در روز 30 ژوئن یكسره سازند. اهمیت این تحصن به این نكته برمی‌گردد كه به دیگر استان‌های مصر نیز پیام می‌رساند كه باید تجمعات خود را از روز 30 ژوئن آغاز كرده و میادین اصلی شهرها را اشغال كنند.

  به گزارش رسانه‌های محلی مصر، مهم‌ترین شعارهای این تجمع، «حكم رئیس [مرسی]، ملغی باید گردد»، «با [حكومت] اخوان، امنیت از بین می‌رود» و «عصر روز 30 ژوئن، كاخ ریاست جمهوری را فتح می‌كنیم» می‌باشند. در این تجمع، طیف‌های مختلف مخالف مرسی حضور دارند.
  احضار احمدی‌نژاد به دادگاه +احضاریه
  پایگاه اطلاع رسانی دولت می گوید که احضار احمدی نژاد به دادگاه، بر خلاف اصول مطرح قانون اساسی است.

  این احضاریه بدنبال شکایت علی لاریجانی و همچنین رئیس کمیسیون اصل  90 مجلس شورای اسلامی و نیز یعقوب خلیل نژاد علیه رئیس جمهور ارسال شده است.


  پایگاه اطلاع رسانی دولت با مرور اصل 140 قانون اساسی متذکر شده که برای  این احضار، تشریفات قانونی بر اساس قانون اساسی انجام نشده است و بر اساس بند 10 اصل 110 قانون اساسی، رسیدگی به تخلف رئیس جمهور بر عهده دیوان عالی کشور است.

  این پایگاه اطلاع رسانی در ادامه خبر خود با اشاره به اینکه موضوع اتهام در این احضاریه مشخص نشده است در حالی که طبق قانون اساسی افراد عادی هم باید از اتهام خود آگاه باشند اینچنین ذکر کرده است که دادگاه های کیفری وظیفه و صلاحیت رسیدگی به شکایاتی که موضوع و ماهیت آنها حقوقی است را ندارند.

  احضار احمدی‌نژاد به دادگاه +احضاریه

  پایگاه اطلاع رسانی دولت با ادعای اینکه ارسال احضاریه دادگاه کیفری استان تهران در حالی انجام شده است که هیچ تحقیق مقدماتی صورت نگرفته و از اساس ماهیت شکایت و دلایل آن معلوم نیست، تاریخ رسیدگی به شکایت از رئیس جمهور را 5 آذر 1392 حدود 6 ماه بعد از ابلاغ آن و چهارماه پس از پایان مسئولیت هشت ساله دکتر احمدی نژاد ذکر کرده است.

  در این خبر همچنین تاکید شده که پیش از این نیز احضاریه هایی برای رئیس جمهور ارسال شده است.
  منبع : برترینها


  برچسب ها : احضار احمدی‌نژاد به دادگاه,متن احضاریه,احضار احمدی‌ نژاد,دادگاه احمدی‌ نژاد,احضاریه احمدی‌ نژاد,شکایت علی لاریجانی,متن احضاریه احمدی‌ نژاد,

   


  آیت الله هاشمی: به حسن روحانی رای می دهم/ ناگفته های هاشمی از ردصلاحیتش

  ولایتی را قبول دارم اما رایم روحانی است

  هاشمی:

   
  عارف مانند من رئیس جمهور محبوب خواهد   ماند/ ولایتی را قبول دارم اما رایم روحانی است
  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رای من آقای روحانی است و نظرسنجی ها نشان می دهد ایشان از همه جلوتر هستند.

  به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در جمع برخی از سیاسیون و گروهی از خبرنگاران گفت: در میان کاندیداها افرادی هستند که رای مردم را تزئینی می دانند این درحالی است که اگر امروز به حرفهای امام درست عمل می شد هیچ کشوری به خودش اجازه نمی داد تا ایران را کشوری عقب افتاده محسوب کنند. حرف امام این بود که میزان رای ملت است و حتی جمهوری اسلامی ایران را هم به رفراندوم گذاشت.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما می توانستیم در دنیا به وسیله یک سیاست خارجی خوب و موکراسی سرافراز باشیم.

  آیت الله هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به قانون اساسی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی را جمعی از نخبگان کشور نوشتند البته پس از گذشت این سالها ایرداتی در قانون وجود دارد که امروز نوبت اصلاح آن نیست و هنوز وقتش نرسیده است.

  هاشمی رفسنجانی در پاسخ به انتقاد و اعتراض یکی از خانمهای مجلس مبنی بر اینکه خانمها را جزء رجال سیاسی محسوب نمی کنند و حقوق آنها ضایع شده است گفت: اگر زنان تشکیلات نیرومندی داشته باشند و کاندیداهایی را معرفی کنند قطعا بخشی از مجلس را به دست می گیرند ولی خود جامعه زنان هم به نامزدهای خودشان رای نمی دهند و این یعنی اینکه اول خودتان در این خصوص فرهنگ سازی کنید.

  وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و همه مردم باید همت کنند تا انتخابات به درستی برگزار شود الحمدالله تمام سلیقه ها در میان نمایندگان وجود دارد از کسی که رای مردم را تزئینی می داند تا نمایندگانی که احساس می‌کنند کشور نیاز به تغییر دارد البته برخی از مردم هنوز تردید دارند که در انتخابات شرکت کنند یا نکنند من به آنها می گویم که بروید رای بدهید.

  هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: رای من آقای روحانی است و نظرسنجی ها نشان می دهد ایشان از همه جلوتر هستند مردم مایوس نباشند و با نشاط وارد میدان شوند و با صندوق رای قهر نکنند.

  یکی از حاضران در مورد کناره گیری عارف و کاندیداتوری ولایتی سئوال کرد که آیت الله هاشمی پاسخ داد: آقای عارف مانند من رئیس جمهور محبوب خواهد ماند. آقای ولایتی را هم قبول دارم هم سالم است و هم با تجربه ولی رای من روحانی است.
 • نظرات() 

 • شاید بهترین تعریفی که تا کنون از ترجمه ارائه شده، همانی باشد که «ژوزه ساراماگو» در وبلاگ‌ نوشت‌ های خود برای ما برجای گذاشته است: «چیزی که هست» باید تبدیل به «چیز دیگری» شود تا «چیزی که بود» باقی بماند.
  اما سوال اصلی این است که یک اثر به چندین و چند زبان باید ترجمه شود تا به جایگاهی ویژه در عرصه‌ جهانی کتاب برسد و در اذهان کتابخوانان در سراسر جهان ماندگار شود. 
  کتاب ‌هایی که بیشترین آمار ترجمه را در دست دارند، به ترتیب بیشترین تعداد ترجمه از نگاهتان می‌ گذرد:


  «انجیل» کتاب مقدس مسیحیان تا کنون به ۲۵۲۷ زبان دنیا ترجمه شده و عنوان بیشترین کتاب ترجمه شده را به دست آورده است. این آمار با احتساب چاپ حداقل یک کتاب از ترجمه‌ انجیل به دست آمده است. زبان ‌های منبع این کتاب شامل عبری‌، آرامیک و یونانی می ‌شود. انجیل عهد جدید به ۱۲۴۰ زبان و انجیل کامل (هر دو عهد جدید و قدیم) به ۴۷۵ زبان دنیا برگردانده شده است. قدیمی ‌ترین نسخه ‌های موجود از انجیل، پاپیروس ‌هایی هستند که قدمت برخی به ۵۰ تا ۱۰۰ سال پس از اتمام نگارش متون قانون ثانی (یعنی سده دوم میلادی) می‌ رسد.
  دومین کتاب پرطرفدار ادبیات جهان در عرصه‌ ترجمه «پینوکیو» است که با خاطرات تمام کودکان گره خورده است. اثر ماندگار «کارلو کولودی» که در سال ۱۸۸۳ به زبان ایتالیایی به چاپ رسید، تا کنون به ۲۶۰ زبان ترجمه شده است.
  سومین رتبه‌ این فهرست با ترجمه به ۲۰۰ زبان، نصیب اثر معروف «جان بانیان» با عنوان «سیر و سلوک زائر» شده است. این نویسنده انگلیسی کتابش را در سال ۱۶۷۸ منتشر کرد. این اثر یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کتب ادبی زبان انگلیسی محسوب می‌ شود و موضوع آن درباره‌ یک مسیحی است که در عالم خواب به او الهام می ‌شود که باید از شهر محل سکونتش (شهر فنا) به شهر آسمانی سفر کند. خط سیر داستان با تمام ماجراهای اسرارآمیز آن در طول این سفر برای او حوادث عجیبی را رقم می ‌زند.
  محبوبترین داستان بعدی از نگاه مترجمان «شازده کوچولو» اثر معروف «آنتوان دو سنت اگزوپری» است. این کتاب که در اصل به زبان فرانسوی نگاشته شده‌، در سال ۱۹۴۳ به چاپ رسید و تا کنون به ۱۸۰ زبان برگردانده شده است. این داستان جذاب «خوانده شده‌ترین» و «ترجمه شده‌ترین» کتاب فرانسوی‌ زبان در جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن بیستم در فرانسه انتخاب شده است. از این کتاب به طور متوسط سالی یک میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. «شازده کوچولو» در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد.
  «داستان های جن‌وپری اندرسن» که بین سال‌های ۱۸۳۵ تا ۱۸۵۲ انتشار یافتند، رتبه پنجم این فهرست را در دست دارند. قصه‌ های «هانس کریستین اندرسن» دانمارکی از جمله «دختر کبریت ‌فروش»‌، «بندانگشتی‌»، «جوجه اردک زشت‌» و «لباس پادشاه» تا کنون توجه مترجمانی از ۱۵۳ زبان دنیا را به خود جذب کرده ‌اند.
  در رتبه ششم کتاب «بیست هزار فرسنگ زیر دریا»، رمان معروف «ژول ورن» دیده می ‌شود. این اثر که تا کنون به ۱۴۷ زبان برگردانده شده‌، اولین‌بار در سال ۱۸۷۰ و به زبان فرانسوی به چاپ رسید. رمان ژول ورن که که برخی او را به حق پدر ادبیات علمی - تخیلی خوانده‌ اند، درباره‌ سفر به اعماق اقیانوس برای کشف نوعی هیولای دریایی ناشناخته ‌است.
  پس از آن معروفترین اثری که در این جدول خودنمایی می‌کند‌، «ماجراجویی‌های استریکس» است. این داستان ‌ها بین سال‌ های ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۰ به قلم «رنه گاسینی» و به زبان فرانسوی نوشته و توسط «آلبرت اودرزو» تصویرگری شده ‌اند. این داستان ها‌ که تا کنون به ۱۱۲ زبان ترجمه شده ‌اند، در دهکده ‌ای که ساکنان آن در مقابل اشغال رومی‌ها مبارزه می‌کنند، روی می ‌دهد. نژاد ساکنان دهکده از نژاد «گِل» است. ( گل نام باستانی کشور فرانسه می باشد.)
  «قرآن»، کتاب مقدس مسلمانان نیز به ۱۱۲ زبان دنیا ترجمه شده و رتبه‌ هشتم این فهرست را در دست دارد.
  پس از آن «آلیس در سرزمین عجایب» که به ۹۷ زبان برگردانده شده‌، پرطرفدارترین اثر در دنیای ترجمه لقب گرفته است. «لوییس کارول» انگلیسی کتاب ارزشمندش را در سال ۱۸۶۵ روانه‌ بازار کتاب کرد.
  دیگر ماجراجویی‌ خاطره‌انگیز‌، یعنی «ماجراهای تن‌تن» که به ۹۶ زبان دنیا ترجمه شده، در دهمین رتبه‌ این جدول نشسته است. «ژرژ پراسپر رمی»، نویسنده‌ی فرانسوی با نام مستعار «هرژه» بین سال‌های ۱۹۲۹ و ۱۹۷۶ این داستان‌ های دنباله ‌دار را منتشر کرد. «ماجراهای تَن‌تَن و میلو» از معروف ‌ترین داستان‌های مصور جهان به حساب می ‌آید. اولین بخش از این سری داستان ‌ها در سال ۱۹۲۹ در روزنامه «قرن بیستم کوچولو» در بروکسل چاپ شد.
  در جدول محبوب ‌ترین کتاب ‌های حوزه‌ ترجمه که کمی پایین‌ تر می‌ رویم‌، به «کیمیاگر» پائولو کوئلیو برمی ‌خوریم. این کتاب که اولین چاپ آن در سال ۱۹۸۸ به بازار آمد، به زبان پرتغالی نوشته شده و تا حالا به ۶۷ زبان برگردانده شده است.
  دوازدهمین جایگاه این فهرست از آن مجموعه‌ هفت‌ گانه‌ «هری پاتر» است. «جی.کی رولینگ» اولین قسمت از این مجموعه را در سال ۱۹۹۷ به چاپ رساند. رمان‌ های جادوگری رولینگ به ۶۷ زبان در دسترس کتابخوانان دنیا هستند. رولینگ با هفت‌گانه‌ «هری پاتر» دنیای ادبیات و سینما را به لرزه درآورد و بسیاری را شیفته‌ خود ساخت. «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» آخرین رمان مجموعه‌ «هری پاتر» در جولای ‌۲۰۰۷ منتشر شد تا پایانی برای داستان‌های «هری پاتر» باشد. اولین کتاب این مجموعه در سال ‌۱۹۹۷ به بازار آمد. 
  «پی‌پی جوراب‌ بلند»، مشهورترین داستان «آسترید لیندگرن» با ترجمه شدن به ۶۴ زبان، در رتبه‌ سیزدهم قرار دارد. این اثر اولین‌ بار در سال ۱۹۴۵ به زبان سوئدی منتشر شد. آسترید لیندگرن از برجسته‌ ترین نویسندگان داستان ‌های کودک در جهان بود که آثارش در ۱۰۰ کشور ترجمه شده ‌اند و بیش از ۱۴۵ میلیون جلد از کتاب‌ هایش در سراسر جهان به فروش رفته ‌اند. او که در سال ۱۹۹۹ به‌عنوان محبوب ‌ترین سوئدی قرن برگزیده شد، بیش از ۹۰ داستان کوتاه و بلند از خود بجای گذاشته است.
  دیگر کتابی که بیشترین آمار ترجمه را داشته‌، «شرلوک هلمز» است که نخستین جلد آن در سال ۱۸۸۶ به زبان انگلیسی توسط «آرتور کانن دویل» نگاشته شد. داستان‌ های کارآگاهی «شرلوک هلمز» تا کنون به ۶۰ زبان ترجمه شده ‌اند. اقتباس‌ های تلویزیونی و سینمایی این رمان ‌ها پس از گذشت سال ‌ها همچنان توجه مخاطبان را به خود جلب می ‌کند.
  رتبه‌ پانزدهم این فهرست از آن «هایدی» داستان معروف نوشته «جوانا اسپایر» است که رکورد ترجمه به ۵۰ زبان را در اختیار دارد. این کتاب آلمانی اولین‌بار در سال ۱۸۸۰ چاپ شد. کارتون «هایدی» از انیمیشن‌ های کلاسیکی است که حسی خاطره ‌انگیز را برای کودکان دیروز تداعی می ‌کند.
  «دون کیشوت»، شاهکار «میگوئل دو سروانتس» در رتبه بعدی این جدول قرار دارد. این اثر تا کنون به ۴۸ زبان ترجمه شده است، اما موسسه‌ اسپانیولی «سروانتس» مدعی است که این کتاب پس از انجیل، بیشترین آمار ترجمه را در میان کتاب‌ های جهان داراست. سروانتس در سال ۱۶۱۵ کتاب باارزش خود را به زبان اسپانیولی به رشته‌ تحریر درآورد.
  «بیگانه‌» نوشته آلبر کامو که در سال ۱۹۴۲ و به زبان فرانسوی به چاپ رسید، رمان برجسته‌ دیگری است که در میان محبوب‌ ترین آثار ادبیات جهان درعرصه‌ ترجمه قرار گرفته است. کتاب کامو در ۴۵ زبان قابل مطالعه است. متن «بیگانه» از اصلی‌ترین آثار فلسفه‌ اگزیستانسیالیسم به شمار می ‌آید.
  دیگر اثر داستانی معروف این فهرست «رمز داوینچی» به قلم «دن براون» است که در سال ۲۰۰۳ به بازار کتاب راه یافت. این کتاب که اصل آن به زبان انگلیسی است، اکنون در دسترس خوانندگان ۴۴ زبان دنیاست. این کتاب با تیراژ ۸۰ میلیون نسخه در فهرست پرتیراژترین‌ کتاب‌های تاریخ دیده می‌ شود. رمان براون قسمت دوم از یک سه‌گانه است که جلد اول آن در سال ۲۰۰۰ با نام «فرشتگان و شیاطین» به چاپ رسید. قسمت سوم از این سه‌گانه‌ با نام «نماد گمشده» در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. «رمز داوینچی» در سال ۲۰۰۳ بازار را تسخیر کرد و فروش آن حتی از مجموعه «هری پاتر» نیز پیشی گرفت و به ۴۴ زبان (از جمله فارسی) ترجمه شده است.
  «بادبادکباز»، پرفروش ‌ترین رمان «خالد حسینی» نیز از دیگر رمان ‌هایی است که در این فهرست جلب توجه می‌ کند. «بادبادکباز» که در سال ۲۰۰۳ به زبان انگلیسی منتشر شد‌، تا حالا به ۴۲ زبان برگردانده شده است. در سال ۲۰۰۷ میلادی فیلمی بر اساس این کتاب ساخته شد.
  «گتسبی بزرگ» شاهکار «اسکات فیتزجرالد» که غیر از دنیای کتاب و ترجمه، عرصه‌ سینما را هم درنوردیده است، به ۴۲ زبان قابل خواندن است. این رمان معروف و تاثیرگذار در سال ۱۹۲۵ به زبان انگلیسی نشر یافت. جدیدترین نسخه سینمایی این رمان با درخشش «لئوناردو دی ‌کاپریو» اخیرا روی پرده سینماهای جهان رفته است.
  از دیگر داستان‌ های نوستالژیک که دستمایه‌ اقتباس‌ های سینمایی و تلویزیونی بسیاری بوده است، «آن شرلی» نام دارد. کتاب سال ۱۹۰۸ نوشته «لوسی مود مونتگومری» تا کنون به ۳۶ زبان ترجمه شده است.
  نخستین نسخه‌ «جنگل نروژی» رمان برجسته‌ مشهورترین نویسنده‌ ژاپنی «هاروکی موراکامی» در سال ۱۹۸۷ به چاپ رسید. این کتاب پرفروش که به زبان ژاپنی عرضه شد، چند سال پیش به پرده‌ سینماهای جهان نیز راه یافت و افتخارات هنری بسیاری کسب کرد. «جنگل نروژی» موراکامی تا کنون به ۳۶ زبان ترجمه شده است.
  شاهکار «گابریل گارسیا مارکز» با عنوان «صد سال تنهایی» هم از دیگر رمان‌ های این فهرست جهانی است. این اثر که در ۳۵ زبان قابل مطالعه است، نخستین‌ بار در سال ۱۹۶۷ و به زبان اسپانیولی منتشر شد. سبک این رمان رئالیسم جادویی است. مارکز با نوشتن درباره کولی‌ ها از همان ابتدای رمان به شرح کارهای جادویی آن ‌ها می ‌پردازد تا به همگان ثابت کند که وی یکه‌ تاز این سبک از نویسندگی است.
  «بر باد رفته»، رمان کلاسیک و پرخواننده‌ «مارگارت میچل» با ۳۲ زبان ترجمه از دیگر کتاب ‌های مورد توجه فعالان عرصه‌ ترجمه بوده است. «میچل» رمان ماندگارش را به زبان انگلیسی در سال ۱۹۳۶ به چاپ رساند. اقتباس سینمایی «بر باد رفته» هم از آثاری است که کمتر کسی بتواند آن را نادیده بگیرد.
  به انتهای فهرست محبوبترین کتاب‌ها در دنیای ترجمه که نزدیک می‌شویم، با نام «سه‌ گانه‌ هزاره» مواجه می شویم. مجموعه‌ پرفروشی که اولین جلد آن در سال ۲۰۰۵ به قلم «استیگ لارسن» منتشر شد و بعدها تبدیل به فیلم ‌های سینمایی موفقی شد.
  سه‌ گانه‌ لارسن در اصل به زبان سوئدی نگاشته شده و تا کنون به ۳۰ زبان برگردانده شده ‌اند. سه رمان معروف لارسن به ترتیب زمان انتشار «دختری با خالکوبی اژدها» (۲۰۰۵)، «دختری که با آتش بازی کرد» (۲۰۰۶)‏ و «دختری که به آشیانه زنبور لگد زد» (۲۰۰۷) نام دارند. • نظرات() 

 • عصر ایران؛ هومان دوراندیش - محسن غرویان، آشکارا از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری خوشحال است. غرویان معتقد است پیروزی روحانی بر رقبایش، پیام‌های زیادی در بر داشت. دوری از بداخلاقی‌های رایج در فضای سیاسی کشور در هشت سال گذشته و ترجیح اسلام رحمانی به اسلام غیر رحمانی، دو نمونه از پیام‌هایی‌ست که غرویان به آنها اشاره می‌کند. 

  متن زیر گفتگوی عصر ایران است با حجة الاسلام و المسلین محسن غرویان درباره پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری.

  ***

  * جناب غرویان، چه خبر از انتخابات؟!

  بله! انتخابات بسیار خوبی بود. من ابتدا لازم می‌دانم با استفاده از رسانه شما، این پیروزی را به جناب دکتر روحانی تبریک بگویم و برای ایشان آرزوی موفقیت کنم. البته بنده از طریق ایمیل هم به خود آقای روحانی تبریک گفته‌ام. من آقای روحانی را از قبل از انقلاب می‌شناسم. آقای روحانی جزو شخصیت های فرهیخته و اعتدال گرای جامعه ایران و برآمده از نهاد روحانیت اند. 

   بعد از اینکه آقای هاشمی کاندیدا شد، اکثریت مردم در همه جا، از جمله در شهر قم، بسیار امیدوار شدند؛ ولی با احراز نشدن صلاحیت آقای هاشمی، امیدها به یاس بدل شد.

   با این حال پس از تایید صلاحیت آقای روحانی، امید به میان مردم بازگشت و شهر قم نیز به پیروزی حسن روحانی در انتخابات دل بست. پیروزی آقای روحانی در این انتخابات، حقیقتاً جامعه ایران را شادمان کرد و امیدهای کمرنگ شده را به میان مردم بازگرداند. 

  * شب 25 خرداد، تهران خیلی شلوغ بود. در قم چه خبر بود؟

  مردم قم هم از نتیجه انتخابات بسیار خوشحال بودند. آنها هم به خیابان‌ها آمدند و تا حوالی ساعت 2 بامداد، در خیابان‌های شهر قم مشغول شادی و پایکوبی بودند. من همین‌جا لازم می‌بینیم به جناب آقای روحانی پیشنهاد کنم که در روزها یا هفته‌های آینده، به قم بیایند و با علما و مراجع دیدار کنند. این کار می‌تواند سرآغاز خوبی برای ریاست جمهوری جناب روحانی باشد. من حتی پیشنهاد می‌کنم آقای روحانی به دیدار آن دسته از علمایی که موافق ریاست جمهوری ایشان نبودند نیز برود و با ایجاد رابطه‌ای گرم و دوستانه با آنها، کار خود را در دولت آغاز کنند. 

  * فکر می‌کنید این گروه از علما، حاضر به ملاقات با آقای روحانی هستند. 

  احتمالاً بله. بالاخره آقای روحانی هم جزو معممین کشور هستند و اختلاف نظرهای موجود بین روحانیان، نباید مانع دیدارهای دوستانه آنها شود. ولی حتی اگر آنها هم مایل به ملاقات با جناب روحانی نباشند، اگر آقای روحانی گام اول را برای این ملاقات بردارد، به وظیفه ملی خودش برای ایجاد وحدت و همدلی عمل کرده است. جناب حسن روحانی جزو شخصیت‌هایی هستند که هوشمندی و سعه صدر بالایی دارند و از تقابل و افراط پرهیز می‌کنند. پس چه خوب است که دکتر روحانی در نخستین گام، به سمت کسانی برود که مخالف ریاست جمهوری او بودند و از او انتقاد کردند. 

  * شما روز انتخابات در قم بودید؟

  بله. 

  * جو شهر قم آن روز چطور بود؟ معلوم بود که اکثریت مردم مایل‌اند روحانی رئیس جمهور ایران شود؟

  بله، کاملاً. در کنار صندوق‌های رای، اکثریت مردم نام حسن روحانی را در برگه‌های رای می‌نوشتند و این فضا در سراسر شهر حاکم بود. به خوبی پیدا بود که مردم خواستار ریاست جمهوری آقای روحانی‌اند. 

  * در حوزه علمیه قم چه جوی حاکم بود؟

  من آن روز در حوزه نبودم و در دبیرستان نزدیک خانه‌مان رای دادم. ولی کلاً جو حوزه علمیه، متاثر از گرایش‌های گوناگون علما و طلاب بود. 

  * شما چه برداشتی از رای مردم به حسن روحانی دارید؟ این انتخابات چه پیام‌هایی داشت؟

  اینکه پیروزی آقای روحانی در این انتخابات چه پیام‌هایی داشت، بحث مفصلی‌ست که در آینده باید موضوع تامل و تحقیق جامعه شناسان ما باشد. این انتخاب، پیا‌م‌های گوناگونی در دل خود داشت که متخصصان علم الاجتماع، باید آن را موشکافی کنند و لایه‌های گوناگون مطالبات نهفته در رای مردم به حسن روحانی را کشف کرده و شرح دهند.

   انتخاب آقای روحانی به ریاست جمهوری، در درجه اول این پیام را در بر داشت که مردم از بداخلاقی‌ها خسته شده‌اند. مردم از حجم بالای رفتارهای غیراخلاقی تنش‌زا در حوزه سیاست، واقعاً به تنگ آمده بودند.

   پیام دوم این انتخابات این بود که مردم می‌خواهند دولت با عقلانیت و اعتدال و تدبیر، مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند. مشکلات اقتصادی واقعاً زندگی روزمره مردم را تحت تاثیر قرار داده و مردم ما را آزرده خاطر و رنجور کرده است.

   سومین پیام این انتخابات، ترجیح اسلام رحمانی به اسلام غیررحمانی از سوی مردم بود. مردم ما خواستار اسلام رحمانی‌اند. ما با برخی از علما این بحث را همیشه داریم که باید چهره‌ای رحمانی از دین ارائه کنیم. اگر دین ما دینی خشن و عبوس باشد، معلوم است که مردم از دین فرار می‌کنند. حسن روحانی برای مردم ما، یادآور وجه رحمانی دین بود. 

  پیام چهارم این انتخابات، تمایل مردم به اتخاذ مشی اعتدالی در سیاست خارجی کشور بود. مردم ما از افراط در تقابل با جهان دل خوشی ندارند و مشی و روش کنونی سیاست خارجی دولت را، یکی از علل مشکلات جامعه ایران می‌دانند. ما باید با جهان تعامل داشته باشیم نه تقابل. چه اشکالی دارد ما هم مثل سایر کشورهای جهان، با دیگر کشورهای دنیا روابط حسنه داشته باشیم؟ این همه کشور در دنیا وجود دارند که دین و آیین خودشان را دارند و با دنیا هم رابطه خوبی دارند. ما هم باید دین و آیین و مسکل و مرام خودمان را داشته باشیم و با دیگر کشورهای دنیا رابطه خوبی برقرار کنیم. مگر نه اینکه ما با چین و روسیه رابطه خوبی داریم؟ پس چرا با سایر کشورهای جهان رابطه مطلوب نداشته باشیم. 

  پیام پنجم انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری، تمایل مردم ایران به بهره‌مندی بیشتر از آزادی‌ بود. باید فضایی در کشور ایجاد شود که آزادی‌های سیاسی و فرهنگی توسعه یابد و حقوق مردم با دقت و حساسیت بیشتری رعایت شود.

   پیام ششم این انتخابات، اقبال مجدد مردم ایران به روحانیان بود. دکتر روحانی تنها کاندیدای معمم این انتخابات بود و مردم پس از هشت سال ریاست جمهوری یک شخص غیر روحانی، فردی معمم را به روحانیت رساندند. این نشان می‌دهد که روحانیت هنوز در بین مردم ایران جایگاه قابل توجهی دارد و با وجود این همه تبلیغات منفی علیه روحانیت، هنوز مردم ما به جایی نرسیده‌اند که با کسی به صرف معمم‌بودن مخالفت کنند. 

  * در واقع مجموعه رفتارهای احمدی نژاد، یکی از علل اقبال مجدد مردم ایران به ریاست جمهوری یک شخص روحانی بود. 

  بله، مردم ما در این انتخابات ترجیح دادند یک روحانی را به قدرت برسانند و از او انتظار دارند که عملکردی اخلاقی داشته باشد. انتظار اخلاقی‌بودن از یک شخص روحانی، انتظاری بدیهی است و جناب دکتر روحانی هم ان شاء الله مثل همیشه، چنین مشی‌ای را در پیش خواهند گرفت. شاید بتوان گفت که بی‌اخلاقی‌های هشت سال گذشته، یکی از دلایل انتخاب یک فرد بااخلاق به عنوان رئیس جمهور کشور بود. 

  * رأی مردم به روحانی ، رأی "نه" به قرائت افرادی مانند جلیلی از اسلام نبود؟

  البته من الان دیگر مایل نیستم وارد این بحث شوم که رای به آقای روحانی به معنای نفی چه کسانی بود. ولی در مجموع، قبل از انتخابات و نیز در حین مناظره‌ها، این تلقی شکل گرفته بود که اسلام مد نظر آقای جلیلی، اسلامی انعطاف‌ناپذیر است که با اسلام رحمانی فاصله دارد. فارغ از اینکه این تلقی درست بود یا نه، نفس چنین تصویری از رویکرد سعید جلیلی به دین اسلام، یکی از دلایل پیروزی حسن روحانی در برابر سعید جلیلی بود. 

  علاوه بر این، با توجه به تجربه سال های اخیر، پرستیژ ظاهری آقای روحانی هم یکی از عوامل انتخاب او از سوی مردم بود. مردم ما علاقه مند هستند کسی را به عنوان رئیس جمهور کشورشان ببینند که به او افتخار کنند. جناب روحانی با آن هیبت و چهره جذابشان، و توانشان در سخنوری و بلیغ حرف زدن، و ملبس بودنشان به لباس روحانیت، وقتی که در مجامع بین المللی به نمایندگی از ملت ایران سخن می گویند، موجب غرور مردم کشورمان خواهند بود. رئیس جمهوری که ما ظاهر و ادبیاتی نه چندان دلچسب داشته باشد، طبیعتاً نمی تواند موجب غرور ملی ایرانیان در مجامع بین المللی باشد.


  * به نظر می‌رسد این انتخابات یک بازی برد – برد برای نظام و مردم بود. نظر شما در این باره چیست؟

  بله، خوشبختانه این‌ طور شد. یعنی برخلاف انتخابات چهار سال قبل، که هم موجب نارضایتی مردم شد و هم نارضایتی نظام را در پی داشت، این انتخابات به رضایت توامان نظام و مردم منجر شد. 

  باید خدا را شکر کنیم که چنین وضع مطلوبی در نتیجه این انتخابات در جامعه ما پدید آمده است. هر چه نزدیکی مردم و حکومت بیشتر شود، پایه‌های نظام محکم‌تر و سرنوشت کشور ما روشن‌تر خواهد شد. هر اندازه که همدلی مردم و حاکمان جامعه بیشتر شود، امکان غلبه بر مشکلات جامعه نیز بیشتر خواهد شد. 

  * همچنین این انتخابات، با اینکه با رد صلاحیت آقای هاشمی توام بود، در نهایت زمینه‌ساز نزدیکی بیشتر هاشمی رفسنجانی و رهبری شد.

  بله، همین طور است. مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی، دو شخصیت برجسته این انقلابند و هر دو از یاران درجه اول امام خمینی بوده‌‌اند. هر چه این دو بزرگوار به یکدیگر نزدیکتر باشند و همکاری عمیق‌تر و صمیمانه‌تری داشته باشند، بقای نظام و انقلاب تضمین‌‌شده‌تر است.

   همان طور که دختر حضرت امام در نامه خودشان گفتند، امام همیشه خواستار نزدیکی و رفاقت رهبری و آقای هاشمی بودند.

   تلاشی که نیروهای تندرو در چند سال گذشته به خرج دادند که بین مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی را خراب کنند، واقعاً غیراخلاقی و مصداق بداندیشی و بدخواهی برای نظام و انقلاب بود. 

  خوشبختانه این انتخابات خط بطلانی بر این تلاش‌ها کشید و امیدواریم که با روی کارآمدن دولت آقای روحانی، دست این قبیل بدخواهان نیز بسته شود و کسی نتواند زمینه‌ساز اختلاف‌افکنی بین مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی شود. هر چند که این دو بزرگوار، خودشان از هوشیاری لازم برخوردارند و ان‌شاءالله اجازه نخواهند داد که اختلاف نظرهای طبیعی، که بین همه انسان‌ها می‌تواند وجود داشته باشد، موجب پدیدآمدن فضایی شود که خدای نکرده به ضرر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تمام شود.   • نظرات() 
 • توصیه عارف به روحانی درباره احمدی نژاد

  محمدرضا عارف به حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت ایران پیشنهاد داده است در دولت تدبیر و امید از دکتر محمود احمدی نژاد مشاوره بگیرد.
   
  محمدرضا عارف روز یکشنبه هفته جاری در گفتگویی با ماهنامه مدیریت ارتباطات، به حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت ایران پیشنهاد داده است از دکتر محمود احمدی نژاد مشاوره بگیرد. بخشهایی از این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.
   
  -در ابتدا برای شرکت در انتخابات و نه کاندیدا شدن، اعلام حضور کردم، گفتم من در انتخابات شرکت می‌کنم. بنای من بر این بود که با این کار، تندروی‌هایی که در بخشی از جریان اصلاحات وجود داشت و عده‌ای دنبال تحریم انتخابات بودند مخالفت کنم. برچسب‌هایی هم به من زده شد، اصلاً جواب، ندادم از جمله اینکه گفتند عارف زود اعلام کاندیداتوری کرده، جواب ندادم .گفتند اصلاح‌طلب بدلی است جواب ندادم. هرچه گفتند را با نگاهی که به آینده داشتم جواب ندادم. آگاهانه جواب ندادم. اول اینکه بدلی به من نمی‌چسبید، من شخصیت دوم دولت اصلاح‌طلبان بودم. مسیر خودمان را جلو رفتیم. رایزنی‌هایی می‌کردیم، مشورت‌هایی می‌کردیم. خوشبختانه اولین گام را برداشتیم. موفق شدیم پرونده تحریم انتخابات ریاست جمهوری را در ماه های آبان و آذر 91 ببندیم. گفتیم مسیر خودمان را ادامه می‌دهیم. روند کند، اما امیدوار کننده بود.
   
  -خط قرمز را از اول ترسیم کردیم. گفتیم خط قرمز ما ارزش‌ها، آرمان‌ها و قانون اساسی است. برای اینکه همه چیز روشن و شفاف باشد که چه کار می‌کنیم. گفتیم به غیر از این خطوط قرمز، درباره همه چیز چالش و بحث می‌کنیم.
   
  آقای دکتر! اضطراب روزهای مناظره را ندارید؟ رئیس‌جمهور نشدید اما خوشحال به نظر می‌رسید. چرا؟
   روشن است. به دلیل اینکه من می‌خواستم طوری حرکت کنم تا برای نظام و مردم مسأله ایجاد نکنم. بسیار کار خطرناکی بود که در عین بیان مطالبات، مشکلات و گرفتاری‌های مردم، خدای ناکرده دردسرساز نشوم و از خطوط قرمز اعتقادی‌ام عبور نکنم. بسیار کار سختی است. برای من امنیت ملی، منافع ملی و همگرایی اصل بود.
   
  اگر رئیس‌جمهور می‌شدید به آقای دکتر احمدی‌نژاد چه پستی را پیشنهاد می‌کردید؟
   من، فکر می‌کنم رؤسای جمهور گذشته، نباید هیچ پست اجرایی بگیرند. به هیچ وجه. اما در جایگاه مشاور عالی باید از همه رؤسای جمهور، استفاده شود.
   
  یعنی، الان به دکتر روحانی توصیه می‌کنید که از ایشان، به عنوان مشاور عالی استفاده کنند؟
   حتماً. من توصیه‌ام به آقای روحانی این است که از تمام مدیران ارشد نظام در جایگاه خودشان استفاده کنند. حالا هرکسی یک ظرفیتی دارد. ما باید از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور برای حل مشکلات و گرفتاری‌های مردم استفاده کنیم. جز این باشد، به نتیجه نمی‌رسیم. تجربه 8 ساله اصولگرایان نشان داد و من بارها در مناظرات هم اشاره کردم که یک دست شدن کشور، جواب نمی‌دهد. حتی اگر اصلاح‌طلبان هم باشند همین است و جواب نمی‌دهد.
   
  عارف در این گفت‌وگو به پرسش‌های زیادی در مورد اصل و حاشیه‌های انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری پاسخ داده است که به زودی در سی‌وهشتمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر   خواهد شد.


  عصر ایران؛ سعید شمس - «نرفتن به پای صندوق های رای قابل قبول نیست و به همین خاطر جریان اصلاح طلبی همیشه موافق  حضور گسترده در انتخابات بوده  و  اکنون نیز -خصوصا با توجه به این که کاندیدای ما مورد تایید آقایان هاشمی و خاتمی است  -توصیه می کنم  مردم به او رای بدهند.»

  زهرا اشراقی نوه امام خمینی با بیان این جمله و توصیه در گفت و گو  با عصر ایران شرکت کرده است:

  *دولت یازدهم چه شرایطی را پیش روی خود خواهد دید؟

  دولت بعدی در شرایطی کار خود  را شروع خواهد کرد که وضعیت اقتصادی در بدترین شرایط خود قرار دارد و تحریم‌های تحمیل شده، بیکاری و تورم را به اوج رسانده و  مردم مشکلات متعددی را تجربه می کنند. به همین دلیل باید گفت رییس جمهوری بعدی و همکارانش دشواری‌های زیادی را پیش روی خود خواهند دید.

   مهم ترین مشکل البته  مسایل اقتصادی  است که  دغدغه اصلی جامعه را به خود اختصاص داده  وموجب می شود برای روی کار آمدن دولتی منطق گرا اصرار داشته باشیم .تاریخ چند سال گذشته کشور نشان می دهد افراط و تفریط مانع تلاش و در نتیجه پیشرفت بوده و دقیقا به همین خاطر  نیاز به نغییر به وضوح احساس می‌شود.

  * پیش بینی شما از رویکرد دولت بعدی چیست؟


  مطمئن باشید از این به بعد هیچ دولتی روی کار نخواهد آمد که به اندازه این چند سال با نهادهای دیگر اصطکاک داشته یاشد و با مشکل آفرینی به جامعه هزینه تحمیل کند. با نگاهی به اتفاقات چند سال اخیر به راحتی می‌توان به این نتیجه رسید که به دولتی نیاز داریم که بتواند فضایی آرام را برای کشور به وجود آورد.

  *آیا دیگران نیز حاضر به همکاری با دولت مورد نظر شما خواهند بود؟


  مهم، این است که همه با درک صحیح شرایط سیاست تنش زدایی را در پیش بگیرند و به همین دلیل مجلس و دولت و نهادهای دیگر باید این مساله را در نظر بگیرند، چنانچه دولتی از طیف رقیب روی کار بیاید باید با در نظر گرفتن منافع و مصالح ملی، با دولتمردان همکاری داشته باشند تا مشکلات، روز به روز کاهش پیدا کنند و در نتیجه آرامش عمومی بیشتر شود. واقعیت موجود این است که با وضع موجود و اوضاع آشفته ناشی از  تحریم و سیاستهای غلط در دیپلماسی پرداختن به مسایلی چون اختلافات داخلی و بحث‌هایی از این دست درست نیست و ارتکاب آن  اشتباهی است که هرگز توجیه نخواهد شد.

  *برخی معتقدند دولت در سیاست های کلان و تاثیر گذار نمی تواند دخالت داشته باشد . در این صورت تا چه اندازه می تواند تغییر ایجاد کند؟

    درست  است که برخی مباحث در زمره سیاست های کلان قرار می گیرند اما در نظر داشته باشید به هر حال  این رییس جمهوری و دولا اوست که مذاکره می‌کند.  قیاس شرایط دولت فعلی و دولت های  گذشته صحت این نظریه را نشان می‌دهد  و از این رو باید امید داشت بخش عمده ای از جامعه به این نتیجه برسد که «تغییر» ضروری است. به همین دلیل   از مردم  می خواهیم  روز جمعه با حضور پر شور در انتخابات، شرایط را برای روی کار آمدن  یک مجموعه منطقی و عقلگرا فراهم کنند.

   

  *توصیه اصلی شما حضور مردم در انتخابات و رای به گزینه نهایی اصلاح طلبان است. توصیه دیگری هم دارید ؟


      در صحنه باشیم تا حرف مان را بزنیم و به همه نشان  دهیم جریان اصلاح طلبی همیشه پویا بوده و همچنان در تلاش است تا تاثیر لازم را  بر جای بگذارد. توصیه اصلی همان حضور در صحنه است . • نظرات() 
 • شما پیشنهاد دهید/ چه افرادی در کابینه آینده دولت باشند ؟


  مخاطبان عزیز و فهیم پارسینه شما نظر دهید رئیس جمهوری آینده بهتر است از چه افرادی در چه پست هایی استفاده کند. • نظرات() 
 • روحانی: کسی نگوید رئیس‌جمهور را از قبل تعیین کرده‌اند

   کسی نگوید رئیس جمهور را از قبل تعیین کرده‌اند، رئیس جمهور با رای مردم انتخاب خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم کرمان آنها را قهرمانان ایران خواند و گفت: من شهامت‌های مردم کرمان در 8 سال دفاع مقدس را از نزدیک مشاهده کردم و به همه شهیدان و جانبازان و آزادگان و بزرگانی که در این سرزمین برای دفاع از کشور تلاش کرده‌اند، درود می‌فرستم.

  وی افزود:‌ می‌گویند کرمان آسمان صافی دارد، اما نمی‌دانند دل مردمشانش چند برابر از آسمان آن صاف است.

  روحانی اظهار کرد: به روز سرنوشت نزدیک شده‌ایم و من می‌دانم اینجا بزرگترین استان کشور و بهشت معادن ایران است. این را هم خوب می‌دانم که اگر یک مقدار تسهیلات در اختیار کشاورزان و باغداران کرمانی قرار گیرد محصولات شما منطقه را فرا می‌گیرد.

  وی افزود: می‌دانم اگر مشکل آب در استان کرمان حل شود و اگر آبیاری علمی شود کرمان بهشت برین ایران خواهد شد.

  این کاندیدای انتخابات تصریح کرد: دولت تدبیر و امید برای ساماندهی امور کشور به جای تصدی‌گری دولت کار را به انجمن‌های حرفه‌ای و نظام‌های صنفی واگذار خواهد کرد.

  وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید رهنمودهای مقام معظم رهبری ، مشورت‌های حکیمانه‌ی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و خرد ورزی سید محمد خاتمی را سرمایه‌ی اصلی خود می‌داند.

  وی گفت: از این که گفته‌ام دولت خود، از شما عذر می‌خواهم دولت تدبیر و امید دولت شماست و همه چیز آن به دست شما اداره می‌شود.

  وی افزود: من می‌دانم شما از بیکاری رنج می‌برید و تحصیل‌کردگان و نخبگان از ترس بیکاری راه دیار غربت را در پیش گرفته‌اند من قدم نخبگان را می‌بوسم و همه‌ی آنها را به کشور دعوت می‌کنم.

  وی افزود: دولت شما رونق را به اقتصاد باز خواهد گرداند همچنین دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان و همه‌ی مردم توجه دارند.

  وی ادامه داد: دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید من این را خوب می دانم که زنان و دختران ما خودشان راه عفت را در زندگی در پیش گرفته‌اند.

  وی با بیان این‌که این قدر به خاطر مسائل جزیی مزاحم دختران و بانوان نشوید، افزود: فضای وحدت، اتحاد و همدلی با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در کشور ایجاد و به شکاف‌های عمیق حزبی و جناحی در ایجاد وحدت و اجماع در میان مسئولان عالی رتبه‌ی نظام خاتمه خواهد داد.

  وی افزود: رئیس جمهور به تنهایی نمی‌تواند کاری بکند و باید بتواند با تدبیر اجماع مسئولین عالی رتبه را به دست آورد. من در برابر همه روسای قوا بزرگان نظام سر تواضع فرود می‌آورم و با اجماع کاری خواهم کرد که محیط امنیتی از بین برود.

  روحانی در ادامه گفت: ما برای توسعه کشور، نیاز داریم که همه مردم کشور وارد عرصه‌ی سازندگی و توسعه کشور شوند. آنها که 8 سال به ما تهمت زدند و دروغ بستند این را بدانند که من به آنها تهمت نخواهم زد.

  وی افزود: برای این که ما در برابر افراط و خودشیفتگی بایستیم و اعتدال و عقل و میانه روی در کشور حاکم شود نیاز به وحدت داشتیم.

  من به تمام استان‌های کشور که سفر می‌کردم همین طور برادر عزیزم دکتر عارف ملت شعار و اجماع را به ما گوشزد می‌کردند. این ندای شما را بزرگان اصلاحات و اعتدال هم به خوبی شنیدند. هم من و هم آقای دکتر عارف مساله را به تصمیم جمع اصلاحات و اعتدال و به بزرگ کشور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و همچنین سید محمد خاتمی واگذار کردیم.

  این کاندیدای ریاست جمهوری با تاکید بر این‌که تصمیم دیشب بزرگان در جبهه اصلاحات و اعتدال بر این است که بنده در عرصه‌ی رقابت باقی بمانم، گفت: برادر عزیزم آقای دکتر عارف بسیار اخلاقی عمل کرد و از این که روزهای گذشته در استان‌های مختلف ستاد مشترک برای من و دکتر عارف تشکیل داده بودند نشان دهنده‌ی این بود که همه دنبال هدفی واحد هستند. این هدف واحد پیروزی اعتدال و اصلاحات بر افراطی‌گری های است که بعضی ها دنبال می‌کردند.

  وی اضافه کرد: از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از سید محمد خاتمی، دکتر عارف و همه‌ی عزیزانی که شبانه روز در مسیر اعتدال و اصلاحات تلاش کردند تا وحدت را بیافرینند تشکر می‌کنم.از این که بزرگان کشور با این تصمیم خود مسیر پیروزی را همواره کردند قدردانی کرده و در برابر آنها تواضع می‌کنم. • نظرات() 
 • منبع: عصر ایران شوهر اشتون کیست؟ +عکس


  کلنر 66 ساله هم اکنون مدیر یک وب سایت نظر سنجی معروف در بریتانیا است. اشتون و کلنر دو فرزند دارند و در لندن زندگی می کنند.
  " پیتر کلنر" روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ،همسر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است.

  کلنر 66 ساله هم اکنون مدیر یک وب سایت نظر سنجی معروف در بریتانیا است. اشتون و کلنر دو فرزند دارند و در لندن زندگی می کنند.

  اشتون همسر دوم کلنر می باشد که در سال 1988(25 سال پیش) با او ازدواج کرده است. کلنر از همسر اول خود صاحب 3 فرزند دیگر است.

  شوهر اشتون

  شوهر اشتون
  مطالب مرتبط


  ک مقام ارشد امنیتی، برخلاف عرف و قانون، شخصا در جلسه بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان حضور یافت که ابتدا مورد اعتراض برخی از اعضای شورای نگهبان نیز قرار گرفت و نهایتا به اعضای شورای نگهبان گفت: که حضور هاشمی در انتخابات میتواند موجب پیروزی قاطع و با رای بالای مردم شود که با راه و رسم آنها سازگار نیست و لذا این شورا را متقاعد کرد که به بهانه شرایط جسمی رای به عدم احراز صلاحیت بنده دهند.
  آیت الله هاشمی با بیان  اینکه از روحانی حمایت می کند اعلام کرد که به او رای خواهد داد.

  به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از جوانان فعال دانشجویی از تهران، قم و دیگر استان های كشور با تاكید بر شور و نشاط جوانی در عمل و ادبیات حماسی در جوانان كشور گفت : موقعیت كنونی جمهوری اسلامی ایران خطیر است و باید افرادی در مصدر امور قرار گیرند كه بتوانند خواسته های جوانان را درك كرده و كشورمان را به موقعیت واقعی خود برگرداند نه اینكه به دلیل بی تدبیری و افراط گرایی زمینه تهدید و تحریم های بیشتر دشمنان را فراهم كنند.

  عضو خبرگان رهبری، با اشاره به توجه ویژه دین مبین اسلام به عقلانیت، تفكر و آزادی بیان و گفتگو كه پیامبر بزرگ اسلام الگوی این رفتار در عصر خود بودند گفت: لازمه ، اقناع مردم بویژه جوانان مذاكره مشورت و تعامل با تمام گروه های عضو خانواده انقلاب است.

  ایشان با استناد به آیه های سوره آل عمران در خصوص مباهله كه خداوند میفرماید: استدلال های خود را با دیگران در میان بگذارید و اگر نپذیرفتند مباهله كنید. این نشان عظمت پیامبر اسلام است كه در عین حقانیت، منطق مذاكره و گفتگو را برای ترویج و معرفی اصول دین مبین اسلام بكار می گیرد و در شرایط امروز نیز همین روش باید الگو و سرمشق مسئولان كشور باشد.

  ایشان افراط گرایی را بدترین آفت برای جوامع بشری توصیف كرد و افزود: از ابتدای مبارزه تا كنون از افراط و تفریط حذر داشته ام و سعی كرده ام همیشه در خط اعتدال و منطق قدم برداشته تا دچار نقصان نشویم.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در تشریح دلایل حضور خود در انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: بنده واقعا تصمیمی برای حضور نداشتم ولی وقتی با تقاضا های جمع كثیری از جوانان و قشر های مختلف مردم و علما و مراجع مواجه شدم با یك كلمه ای كه در جواب آنان اظهار داشتم كه نمی گویم نمی آیم ولوله ای در محافل افراطیون ایجاد كرد و هجمه های خود علیه بنده را با توسل به هر شیوه ای تشدید كردند. 

  رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در نهایت به دلیل اینكه نمی خواستم مستبد به رای باشم تصمیم به حضور در انتخابات گرفتم.

  ایشان با اشاره به اینكه اكنون از شرایط بوجود آمده راضی هستم گفت: تنها دلیلی كه باعث حضور بنده شد و آن را نیز قبل از ثبت نام خدمت رهبری معظم انقلاب گفتم خلق حماسه سیاسی مورد نظر ایشان بود.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تحمل بداخلاقی ها و تخریب هایی كه طی سالهای گذشته تا كنون از سوی افراطیون بی ریشه متوجه ایشان بوده است گفت: البته مرز نقادی و انتقاد سازنده از تخریب جداست و بنده در این سالها سعی كرده ام بر اساس اخلاق اسلامی صبر و تحمل را پیشه خود كنم كه به لطف خداوند تا كنون در این مسیر قدم گذاشته ام.

  ایشان در پاسخ به سوالی در خصوص علت عدم احراز صلاحیت خویش گفت: با توجه به شور و نشاطی که در سراسر کشور پس از اعلام حضورم در انتخابات ایجاد شد و از آنجایی که در مسیر تایید صلاحیت بنده نیز بهانه و مشکلی نبود. یک مقام ارشد امنیتی، برخلاف عرف و قانون، شخصا در جلسه بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان حضور یافت که ابتدا مورد اعتراض برخی از اعضای شورای نگهبان نیز قرار گرفت و نهایتا به اعضای شورای نگهبان گفت: که حضور هاشمی در انتخابات میتواند موجب پیروزی قاطع و با رای بالای مردم شود که با راه  و رسم آنها سازگار نیست و لذا این شورا را متقاعد کرد که به بهانه شرایط جسمی رای به عدم احراز صلاحیت بنده دهند.

  ایشان افزود البته به رغم اطلاع كافی از موانع ایجاد شده و مباحث انجام شده در محافل مختلف علیه بنده بویژه در شورای نگهبان، هیچ وقت بخاطر مصالح نظام اسلامی نخواسته ام با اختلاف و دعوا های سیاسی وحدت جامعه مخدوش شود ولی برخی واقغیت ها باید در تاریخ ثبت شود.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی به سابقه دعوت خود از آقای ناطق نوری برای پذیرفتن كاندیداتوری ریاست جمهوری اشاره كرد و گفت: پس از اینكه ایشان دعوت بنده را نپذیرفت مشتركا به آقای دكتر حسن روحانی پیشنهاد كردیم كه ایشان بصورت مشروط پیشنهاد مارا پذیرفت.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی با تجلیل و قدردانی از شخصیت علمی و متعهد دكتر عارف اعلام انصراف ایشان را تصمیمی بزرگ و ارزشمند خواند و بیان كرد: دكتر عارف یكی از عالم ترین شخصیت های دانشگاهی در رشته خود بوده و شخصیت متعهد و با اخلاقی است.

  ایشان افزود آقای دكتر عارف برای جلوگیری از تفرقه، این مسیر را انتخاب كرد چرا كه ایشان از ابتدا نیز برای هوا و هوس قدم در این میدان نگذاشته بود و شخصیتی نجیب و با اصالت و متدین دارد.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود نهایتا حجت الاسلام والمسلمین خاتمی كه ایشان نیز ساعت ها مشورت و افكارسنجی و نشست با مشاوران داشت به دكتر عارف پیشنهاد انصراف داد كه  در نهایت آقای عارف نیز در كمال فروتنی آنرا پذیرفت.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی شركت در انتخابات را اصلی مهم و ضروری دانست و ضمن دعوت از همه مردم برای حضور پر شور در پای صندوق های رای افزود: آقای دكتر حسن روحانی با مشورت بنده قدم در راه انتخابات گذاشت و با احترامی كه برای كاندیدا های دیگر قائلم به دكتر روحانی رای می دهم و ایشان را برای تصدی قوه مجریه مناسبتر می دانم.

  ایشان گفت: بدانید كه رای اظهار عقیده بسیار مهمی است كه نباید آنرا كوچك شمرد و باید به دور از هر گونه تعصب و افراط باشد.چرا كه در آینده نزد خداوند و مردم باید پاسخگو باشیم.

  ایشان افزود تفكرات و عقاید آقای دكتر روحانی برای همه مشخص شده است و امیدوارم حماسه سیاسی مورد نظر رهبری با تدبیر مسئولان و امانتداری صحیح آنها اتفاق بیافتد.

  در ابتدای این دیدار تنی چند از دانشجویان به نمایندگی از حضار، با بیان دغدغه ها و مشكلات جامعه بویژه جوانان  خواستار رهنمود های آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص مسائل مطروحه و بویژه انتخابات شدند. • نظرات() 
 • شجونی: به روحانی تبریک نمی گویم !

  برخی از اصولگرایان روز گذشته اصرار داشتند که از ابتدا حامی حسن روحانی بودند و اگر از کاندیدای دیگر حمایت کردند، به دلیل برهم نخوردن اجماع تشکیلاتشان بوده است. عده دیگری هم می‌گویند که رای خود را به نام عارف به صندوق رای ریخته‌اند و گروهی از اصولگرایان هستند که حقیقت را همانطور که هست می‌گویند و صریح اعلام می‌کنند پیروزی حسن روحانی را به او تبریک نخواهند گفت. البته در کنار آن آرزو می‌کنند که او بتواند کشور را به بهترین نحو اداره کند و از روحانی می‌خواهند که به مشکلات بیکاری و تورم پیش از هر موضوع دیگری رسیدگی کند.
  حجت‌الاسلام جعفر شجونی مردی از این طایفه است که می‌گوید اصولگرایان نتیجه تفرقه خود را با شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم دیدند. این عضو جامعه روحانیت تاکید دارد که کشور در مقطع فعلی به وحدت و برادری بیش از هر مولفه‌ای نیاز دارد. گفت‌وگوی کوتاهی با شجونی داشتیم که او تاکید داشت بخش‌هایی از این گفت‌وگو منتشر نشود که با تعدیل آن بخش‌ها متن کامل گفت‌وگو در ادامه می‌آید:
   
  آقای روحانی در نهایت به عنوان رئیس‌جمهور از سوی مردم برای اداره کشور در 4 سال آینده انتخاب شدند. فکر می‌کنید ایشان چقدر بتواند مشکلات را حل کند؟
   
  ان‌شاءا... که بتواند اداره کند.
   
  ایشان عضو جامعه روحانیت است. چرا این تشکل از ایشان حمایت نکرد؟
   
  آقای روحانی 4 سال است که در جلسات جامعه روحانیت شرکت نمی‌کند.
   
  دلیلش چیست؟ گلایه‌ای داشتند؟
   
  نمی دانم. شاید از دولتمردان خوشش نمی‌آمد.
   
  دلیل تعدد کاندیداهای اصولگرا در انتخابات چه بود که برخی این تعدد را عامل شکست آنها بدانند؟
   
  درست است. متاسفانه همه اصولگرایان شرکت کردند اما آنهایی که به هر حال بی‌تعهد بودند باعث شدند آرا پخش شود و شکست بخورند.
   
  یعنی همه آنها تصور کردند احتمال پیروزی دارند؟
   
  آنها تصور کردند رئیس‌جمهور هستند اما آنهایی که در جریان مقابل بودند به نحوی برنامه‌ریزی کردند تا آقای روحانی را بالا ببرند که موفق هم شدند.
   
  قشری از جامعه عملکرد جبهه پایداری را در شکست اصولگرایان پررنگ می‌بینند. نظر شما چیست؟
   
  آنها برای خودشان عقایدی دارند و یک نفر را به عنوان رهبر جریان پایداری انتخاب کرده‌اند بنابراین کار خلافی نکردند. شکست اصولگرایان کار یک نفر نیست. آنهایی که تعهد کردند و جا خوش کردند و تا آخر ماندند، تیشه به ریشه خودشان زدند.
   
  اما جریان اصولگرا به نوعی دچار غرور شده بود و برخی معتقدند این شکست برای بازسازی این جریان لازم بود.
   
  حالا مغرور بودند یا نبودند، مهم نیست. این دنیا، دنیایی است که گاهی به نفع آن گروه و گاهی به نفع این گروه است.
   
  راستی شما به آقای روحانی، پیروزیشان را تبریک نمی‌گویید؟
   
  نه. تبریک نمی‌گویم.
   
  دلیلش چیست؟
   
  من برای خودم عقایدی دارم که بر اساس آن، اصلاح‌طلبان را قبول ندارم چون امتحان بدی پس داده‌اند و رفوزه شدند. به هر حال آمدند از آب گل آلود ماهی گرفتند.
   
  بگذریم؛ توصیه شما به آقای روحانی چیست؟
   
  اولین کار آقای روحانی باید این باشد که به وعده‌هایش به مردم وفا کند و وضعیت بیکاری و اقتصاد و گرانی را ان‌شاءا... درست کند.
   
  در مقطع کنونی فکر می‌کنید نیاز کشور به چیست؟
   
  کشور به وحدت و برادری نیاز دارد و تبعیت از ولی فقیه هم در صدر همه موضوعات است. کشور به رفع بیکاری از بیکاران و اقتصاد سالم و ارزانی نیاز دارد و آنهایی که راه آمریکا را بخواهند بروند از نگاه ملت، دشمن و خائن هستند و به نظام ضربه می‌زنند. اگر چه ما دارای رهبری شایسته هستیم که اجازه نمی‌دهد هر کس، هر کاری خواست بکند.
   
  دلیل این افت وحدت در بین اصولگرایان را چه می‌دانید؟
   
  ما 70 سال است یک شعر را حفظ کردیم. اسلام به ذات خود ندارد عیبی / هر عیب که هست از پریشانی ماست. اصولگرایان پریشان عمل کردند و پریشان دیدند و نوش جانشان.
   
  یعنی فکر نکردند که می‌توانند به قدرت برسند؟
   
  وقتی آدم به شهرستانی می‌رود، برایش زنده باد می‌گویند و برو و بیا برایش دارند، خیال می‌کند همه جا همین‌طور است ولی موقع رای دادن معلوم می‌شود که این طور نیست. • نظرات() 
 • شکست لیست دولت در شورای شهر تهران

  هیچ یک از کاندیداهای اختصاصی لیست دولت در انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران موفق به کسب آرای مردم و راهیابی به این شورا نشدند.
  در حالی که گروه های مختلف اصولگرا و اصلاح طلب توانستند با نسبت های متفاوت، نامزدهای خود را روانه شورای شهر تهران کنند، هیچ یک از منسوبین به دولت که با لیست «در امتداد مهر» در انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرده بودند، موفق به کسب رای مردم نشدند.
   
  پروین احمدی نژاد عضو شورای سوم و خواهر رئیس جمهور فعلی، شیخ الاسلامی وزیر کار و رئیس دفتر احمدی نژاد،، علی ذبیحی مشاور ارشد احمدی نژاد، هما فلاح تفتی همسر سعید مرتضوی رئیس سازمان تامین اجتماعی و کرد زنگنه رئیس سازمان خصوصی سازی از اعضای اصلی فهرست انتخاباتی دولت بودند که هیچکدام در انتخابات شورای شهر  تهران برگزیده نشدند.
 • نظرات() 
 • نجات عجیب متهم به قتل پسر 12ساله از چوبه دار


  هم‌سلولی‌شدن قاتل و برادر مقتول ماجرای عجیبی را رقم زد که به جلب رضایت اولیای‌دم هر دو پرونده و رهایی متهمان از قصاص منجر شد.  به گزارش خبرنگار ما، متهم که مهبد نام‌ دارد سال 82 بعد از به قتل‌رساندن پسر 12ساله‌ای به نام آیدین بازداشت شد. اولین‌ برگ از این پرونده وقتی در پوشه قرمزرنگ گذاشته شد که پدر آیدین به ماموران مراجعه کرد.

  او در شکایت خود گفت پسر نوجوانش یک روز است که گم شده و کسی او را ندیده ‌است. با اعلام این شکایت ماموران پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها بعد از چندین روز جست‌وجو جسد کودکی را داخل گونی در کانال آب پیدا کردند. وقتی پدر آیدین برای شناسایی جنازه به پزشکی قانونی فراخوانده شد، هویت او را تایید کرد. پس از آن تحقیقات گسترده‌ای برای پیداکردن قاتل آیدین کلید خورد اما به نتیجه نرسید تا اینکه ماموران متوجه شدند خانواده آیدین مستاجر جوانی به نام مهبد دارند که چند روز بعد از حادثه به‌طور ناگهانی و بدون اینکه به صاحبخانه‌اش چیزی بگوید خانه را ترک کرده‌ و دو هفته بعد به‌طور ناگهانی برگشته است. مهبد مورد بازجویی قرار گرفت اما هیچ ‌اعترافی نکرد.

  پلیس در بازرسی بدنی از مقتول نامه‌ای از جیب او پیدا کرد که نشان می‌داد رابطه‌ای بین مهبد و ریحان خواهر آیدین وجود دارد. در این نامه که توسط ریحان نوشته ‌شده‌، آمده ‌بود: «آیدین به رابطه ما شک کرده و من را اذیت می‌کند. از دست او در خانه آسایش ندارم خیلی با هم کتک‌کاری می‌کنیم و من نمی‌توانم این وضعیت را تحمل کنم.»

  متهم حاضر به ارایه توضیح درباره این نامه نشد و ماموران به ناچار ریحان را مورد بازجویی قرار دادند او در تحقیقات گفت: چند سالی است که با مهبد رابطه‌ دارم ما همدیگر را دوست داریم و مدتی بود که با هم رابطه داشتیم البته این اواخر آیدین موضوع را فهمیده ‌بود و مرتب مرا اذیت و کاری می‌کرد که نتوانم مهبد را ببینم. مهبد و برادرم چندبار با هم دعوا کرده‌ بودند البته من نمی‌دانم قتل را چه کسی انجام داده است. 

  پلیس بار دیگر مهبد را تحت بازجویی‌های فنی پلیسی قرار داد. متهم در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت: من عاشق ریحان بودم. از وقتی به خانه پدرش رفتم و اتاقی اجاره کردم عاشق این دختر شدم. خیلی دوستش داشتم و منتظر بودم کمی پول جمع کنم تا بتوانم به خواستگاری‌اش بروم. مدتی که از رابطه ما گذشت آیدین متوجه ‌شده ‌بود، او مرتب ریحان را اذیت می‌کرد. با اینکه سنش کم بود اما ریحان را کتک می‌زد و مانع از این می‌شد که ما همدیگر را ببینیم. وقتی پدر ریحان خانه نبود من به خانه‌شان می‌رفتم تا ریحان را ببینم اما آیدین اجازه نمی‌داد، ریحان چند برادر دیگر هم داشت اما فقط آیدین بود که ما را اذیت می‌کرد.

  متهم در مورد روز حادثه گفت: روز حادثه داشتم نامه‌ای را که ریحان برایم نوشته ‌بود، می‌خواندم که آیدین به سراغم آمد و به خاطر اینکه با ریحان رابطه دارم با من دعوا کرد. وقتی در نامه خواندم که ریحان از دست برادرش خیلی اذیت می‌شود دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم، با آیدین دعوا کردم و گفتم اجازه نمی‌دهم ریحان را اذیت کند. با هم گلاویز شدیم و من با شیشه، ضربه‌ای به شکمش زدم خون زیادی از بدنش بیرون آمد، وقتی که دیدم مرده ‌است جسد را داخل گونی گذاشتم و به کانال آب انداختم.  گفته‌های این مرد با اتفاقی که افتاده‌ بود و گزارش پزشکی قانونی مطابقت داشت. بنابراین کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده ‌شد.

  مهبد در جلسه محاکمه هم اتهامش را قبول کرد و گفت به خاطر عشقی که به ریحان داشت دست به چنین کاری زد. با درخواست پدر مقتول رای بر قصاص صادر شد و حکم مورد تایید دیوانعالی کشور هم قرارگرفت و به شعبه اجرای احکام فرستاده‌ شد اما دو ماه قبل پدر آیدین به عنوان تنها ولی‌دم اعلام رضایت کرد.

  روز گذشته جلسه محاکمه مهبد به خاطر جنبه عمومی جرم برگزار شد. وقتی کیفرخواست خوانده‌ شد و متهم پشت تریبون قرار گرفت یک‌بار دیگر اتهامش را قبول کرد و درباره اینکه چطور رضایت گرفته ‌است، گفت: پنج سال قبل برادر بزرگ ریحان را به زندان آوردند. ما تمام مدت را هم در یک سلول بودیم، وقتی از او پرسیدم چرا به بند قتلی‌ها آورده شده گفت همسرش را کشته است. او می‌گفت همسرش به وی خیانت کرده و او هم با ضربات چاقو زنش را به قتل رسانده ‌است.

  با هم خیلی صحبت کردیم و من گفتم حالا که خودش هم در این وضعیت گرفتار شده با پدرش صحبت کند شاید به من رضایت بدهد. او برایم شرطی گذاشت، گفت اگر بتوانم رضایت خانواده همسرش را بگیرم پدرش هم رضایت می‌دهد. تا قبل از آن خانواده من خیلی به خانه پدر آیدین رفته‌ اما موفقیتی به دست نیاورده بودند. این‌بار مادرم رفت‌وآمدهایش را به خانه پدر زن برادر ریحان آغاز کرد و بعد از چند سال موفق شد با جلب رضایت اولیای‌دم با اینکه برادر ریحان زیر تیغ‌ بود او را از قصاص نجات بدهد و مرد جوان آزاد شد. چند ماه بعد از آزادی‌اش پدرش اعلام رضایت کرد و من هم از قصاص نجات پیدا کردم.

  بعد از پایان دفاعیات متهم هیات قضات وارد شور شدند و متهم را به 9 سال و دو ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم کردند.
    • نظرات() 

 •    مذاکره با جلیلی و قالیباف برای کناره گیری به نفع ولایتی شدت گرفته و انتظار می رود فردا خبر کناره گیری این افراد به نفع ولایتی در خروجی رسانه های خبری قرار گیرد.
    
  شبکه ایران نوشت: چنان که انتظار می رفت در هفته پایانی رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری، صحنه رقابت ها ” سمت و سویی دیگر یافت تا جدال واقعی انتخاباتی آغاز گردد.

  شبکه ایران دیروز خبر داده بود که عارف به نفع روحانی کنار خواهد رفت. این خبر امروز قطعیت یافت. با تقویت ائتلاف اصلاح طلبان، انگیزه اصولگرایان برای رسیدن به ائتلاف نهایی بالا رفته است.
  خبرهای رسیده حکایت از آن دارد گزینه نهایی اصولگرایان مشخص شده و احتمالا تا فردا اعلام شود. این گزینه احتمالا کسی نیست جز علی اکبر ولایتی.

  پس از اعلام حمایت جامعتین از دکتر ولایتی و سخنرانی حجه الاسلام غرویان به نمایندگی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در همایش حامیان دکتر ولایتی، دیروز شاهد بودیم حبیب الله عسگر اولادی رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز طی نامه ای رسمی حمایت خود از ولایتی را اعلام نمود تا چانه زنی ها برای راضی کردن سایر کاندیداها به جهت ائتلاف به نفع این کاندیدا صورت عینی به خود گیرد.

  طبق گزارشات رسیده به شبکه ایران، مذاکره با جلیلی و قالیباف برای کناره گیری به نفع ولایتی شدت گرفته و انتظار می رود فردا خبر کناره گیری این افراد به نفع ولایتی در خروجی رسانه های خبری قرار گیرد.

  از نظر متنفذین اصولگرا، ولایتی تنها کاندیدایی است که می تواند همه طیف های جریان اصولگرا را با خود همراه کند. یکی از کارشناسان به خبرنگار ما گفت: در مذاکراتی طی چند شب گذشته صورت گرفته تاکید شد که عمده نظرخواهی ها نشان می دهد بخشی از آرای رای دهندگان سنتی، که هم اکنون به دلیل نزدیکی هاشمی به روحانی، در سبد روحانی است، در صورت اتفاق اصولگرایان بر سر ولایتی، به سبد وی منتقل می  شود. این کارشناس که نخواست نامش فاش شود با اشاره به روابط نزدیک ولایتی با هاشمی، تصریح کرد: در صورت وحدت اصولگرایان درباره ولایتی، شخص هاشمی نیز با احتیاط بیشتری از روحانی حمایت خواهد کرد.

  در سوی دیگر میدان، کنار رفتن جلیلی به نفع ولایتی، می تواند بخش اعظمی از طرفداران جبهه پایداری را به ماندن در فضای سیاسی کشور امیدوار کند. این گروه سیاسی، که نامزد اصلی شان، لنکرانی، توفیق ماندن در فهرست کاندیداها را نداشت، اکنون جلیلی را به عنوان کاندیدای حداقلی خود نگاه می کنند؛ کاندیدایی که البته با کمترین توفیق بالایی در نظرسنجی های انتخاباتی نداشته است.

  در همین ارتباط حجه الاسلام روانبخش در روزهای اخیر اعلام کرده بود که جبهه پایداری "فعلا از جلیلی حمایت می کند”. در این ارتباط سخنان امروز قزوه، مشاور و نماینده فرهنگی دکتر جلیلی در پاسخ احتمال کناره گیری دکتر جلیلی به نفع کاندیدای دیگری از اصولگرایان نیز جالب است که گفته بود: «ما رقابت را با دوستان اصولگرا قبول نداریم بلکه خودمان را در موضع رفاقت می بینیم.»

  از آنجا که پیوستن جبهه پایداری به جلیلی، در نبود کاندیدای اصلی شان، عمدتا ناشی از مخالفت ها با قالیباف است، در صورت کناره گیری قالیباف، این نگرانی ها به حداقل رسیده و با آمدن پایداری ها (که البته وزن چندانی هم ندارند) به ستاد ولایتی، اصولگرایان می توانند امید داشته باشند که از حداکثر توان خود با کمترین تشتت، برای مقابله با کاندیدای متحد اصلاح طلبان بهره برده اند و اینکه در صورت پیروزی دکتر ولایتی، خاطر هاشمی رفسنجانی نیز مکدر نخواهد شد. • نظرات() 

 • گروه سیاسی و انتخابات دوستان شاد به صورت رسمی از این پس از حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی حمایت خواهد کرد.


     نوع مطلب : انتخابات، 
  برچسب ها : روحانی، ستاد روحانی،  • نظرات() 
 • اردوغان: معترضان اراذل و اوباش هستند


  نخست وزیر ترکیه معترضان ضد دولتی کشورش را «اراذل و اوباش» خواند و تاکید کرد از تصمیم خود برای احداث مجتمع تجاری و فرهنگی در میدان «تقسیم» صرف نظر نخواهد کرد. 
   
  به گزارش تسنیم به نقل از اسکای نیوز، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه روز یکشنبه در سخنانی که از تلویزیون ترکیه پخش می شد، گفت:« من هرگز از این اراذل و اوباش یا معارضان ( برای اجرای طرح های نوسازی در استانبول) اجازه نمی گیرم بلکه من از صندوق های رای و رای دهندگان اجازه را گرفته ام.» 
   
  اردوغان از مخالفان خود بویژه حزب «جمهوری خلق ترکیه» - موسس آن «کمال آتاترک» بنیانگذار جمهوری ترکیه است- انتقاد کرد و گفت:« ما معتقدیم که این حزب معارض معترضان را به حضور در خیابان های شهرهای مختلف دعوت می کند.» 
   
  از سوی دیگر، «معمر گولر» وزیر کشور ترکیه اعلام کرد، افزون بر 1700 نفر در جریان تظاهرات های سه روز اخیر بازداشت و برخی از آنها بلافاصله آزاد شده اند. 
   
  به گزارش خبرگزاری «آناتولی» گولر افزود:« شمار زیادی از این بازداشت شدگان پس از بازجویی از آنها و ثبت هویت شان، آزاد شده اند. طبق گفته این وزیر ترکیه ای، تاکنون 235 مورد تظاهرات اعتراضی در 67 شهر ترکیه برگزار شده است.  این در حالی است که معترضان تاکید کرده اند به تظاهرات خود ادامه می دهند. 
   
  این تظاهرات اعتراضی که ابتدا در استانبول بالا گرفت، اکنون به دیگر شهرهای ترکیه از جمله «آنکارا، ازمیر، آنتالیا و قونیه» نیز رسیده است. در ابتدا معترضان نسبت به ساخت یک مجتمع تجاری در پارک «گزی» استانبول واقع در میدان تقسیم اعتراض کردند، اما سپس این اعتراض ها جنبه سیاسی به خود گرفت و به اعتراضاتی ضد دولتی تبدیل و شعارهایی مبنی بر استعفای دولت در آن سر داده شد. 
   
  پلیس ضد شورش در برخورد با معترضان از گاز اشک آور و ماشین‌های آب پاش استفاده کرده است که در جریان این خشونت ها تاکنون 2 معترض کشته و دست کم 80 نفر مجروح شدند که حدود 5 تن از مجروحان از ناحیه چشم به شدت آسیب دیده اند. • نظرات() 
 • اولیا ی خرد به روحانی رای می دهند

  باسمه تعالی
  اولیای محترم ،مربیان و دانش اموزان فرزانه موسسه حرد
  سلام علیكم
  همراه شو عزیز! تنها نمان به درد! كاین درد مشترك هرگز جدا ، جدا درمان نمی شود!
  چنانكه مستحضرید باردیگر از بركت انقلاب یزرگ بهمن 57 بار دیگر بارقه امیدی نمایان شده است تا كه شاید بتوانیم سایه شوم جهل و خرافه و جنگ وویرانی وتحریم وتورم را ازسرزمین اهورائی خودبه رانیم و حكمت و تدبیر را برمدیریت جامعه امان برگردانیم‌  ، بیائید این دم را ،اری این دم را ،زیرا كه فرصت بسیار كم است .غنیمت بشمریم تا كه شاید طرحی نو در اندازیم!بیائید با شركت در انتخابات بدور از افكار سیاسی خود شركت كرده و با حمایت از  شیخ دیپلمات ،دكتر حسن روحانی  ،چماقداران گازانبری را برای همیشه مات كرده و از عرصه مدیریتی جامعه امان برانیم !مانیز همگام با توده های میلیونی  فریاد در گلو خفته فریاد زنیم : تهران ایران یك كلام  /روحانی  والسلام
   جمعی از اولیای خرد و مسئولان و همكاران وبلاگ  اولیا ی خرد • نظرات() 


  • کل صفحات:5  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •   

  با سلام
  این وب از طرف حمعی از اولیای مدارس تهران جهت تبادل افکار ،اعم از مربیان ،دانش آموزان و اولیا بویژه اولیای محترم راه اندازی شده است

  ورود شما را به این سایت خوش آمد عرض می كنم . امیدوارم مطالب این سایت مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد . برای پیدا كردن مطلب مورد نیاز خود از قسمت موضوعات وبلاگ استفاده كنید . لطفا نقطه نظرات خود را برای بهبود سایت مطرح نمایید
  امید که موفقیت وب موفقیت همه مجموعه باشد!  محمد بهرنگ


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic