اولیای مدارس تهران -امت

مدادالعلما افضل من دماء الشهداء

طی حکومت هشت ساله احمدی نژاد و شرکاء اصولگرای ایشون


...
سه هزار میلیارد اختلاس شد، کسی دلواپس نشد !
سن اعتیاد زیر 15 سال شد، کسی دلواپس نشد !
سن تن فروشی زیر 14 سال شد، کسی دلواپس نشد !
رتبه پاسپورت ایرانی بین 110کشور 94 شد، کسی دلواپس نشد!
رشد اقتصادی 6.1 به زیر صفر و منفی رسید، کسی دلواپس نشد !
تورم 16.6 به 34 درصد رسید، کسی دلواپس نشد !
رتبه فساد مالی 88 به 133 رسید، کسی دلواپس نشد !
«حساب ذخیره ارزی جارو شد»، کسی دلواپس نشد !
انحراف از بودجه به 72 درصد رسید ،کسی دلواپس نشد!
سازمان برنامه و بودجه منحل شد، کسی دلواپس نشد!
دلار 902 شد 3500 تومان ،کسی دلواپس نشد !
معوقات بانکی از 5.1 هزار میلیارد به 80 هزارمیلیارد رسید، کسی دلواپس نشد!
شاخص فلاکت از 20.8 به 61.7 رسید، کسی دلواپس نشد!
پراید 6800000 به 18000000 تومان رسید ،کسی دلواپس نشد !
بیکاری از 10.4 به 12.2 رسید، کسی دلواپس نشد !
محمود رفت مادر چاوز رو بغل کرد، کسی دلواپس نشد !
نامه محمود به پاپ و بوش بی جواب موند، کسی دلواپس نشد !
تولید نفت از بشکه ای ۴۲۳۳ به ۲۵۰۰ بشکه رسید، کسی دلواپس نشد !
ایرن رتبه اول زندان خبرنگاران شد، کسی دلواپس نشد!
مرتضوی تامین اجتماعی رو جارو کرد، کسی دلواپس نشد !
ایران رتبه اول تعداد اعدام ها در خاورمیانه شد، کسی دلواپس نشد!
رتبه ایران در جهان برای تامین سلـامت مردم ۱۲۳ شد، کسی دلواپس نشد !
رتبه ایران در تورم میان 22۵ كشور، 219 شد، کسی د:/.*واپس نشد !
ریال ایران سومین پول بی ارزش جهان شد، کسی دلواپس نشد!
و بسیاری موارد دیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگر طی هشت سال
حالا راه دلالی و کاسبگری تحریم و ارتزاق از بیت المال بعضیا بسته شده، دلواپس شدن!! • نظرات() 
 • تشدید مجازات موجب کاهش جرایم نمی‌شود  به گزارش خبرگزاری ایسنا علی بدری، مدیر کل دادگستری استان لرستان با اشاره به ضرورت پیشگیری از وقوع جرایم در کشور گفت:

  «تشدید مجازات موجب کاهش جرایم نمی‌شود.»

  آقای بدری که در مراسم گلریزان زندانیان جرایم غیر عمد استان لرستان سخن می‌گفت با بیان این که آمار زندانیان در زندان‌های جمهوری اسلامی روز به روز در حال افزایش است، تصریح کرد: آمار زندانیان کشور در سال ۵۸ تنها ۱۰ هزار نفر بوده و این در حالی است که این میزان امروز به بیش از ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

  وی فقر فرهنگی، بیکاری و تحصیلات پایین را از جمله دلایل آمار بالای زندانی در زندان‌های ایران دانست و گفت: «ما نباید دست روی دست بگذاریم تا جرمی رخ دهد و کسی به زندان بیفتد و شخصیت او از بین برود، این امر باعث می‌شود که نه تنها خود آن فرد ،بلکه اعضای خانواده آن زندانی نیز خسارات جبران‌ناپذیر اجتماعی فراوانی را متحمل شوند.»

  این مقام قضایی در پایان هم بیشترین آمار اعدامی در کشور را مربوط به زندانیان مواد مخدر دانست و اظهار کرده است که تشدید مجازات موجب کاهش جرایم نمی‌شود و در این راستا «پس‌لرزه‌های این محکومیت‌ها» به طور حتم نادیده گرفته می‌شود.

  در همین حال چندی قبل نیز محمدعلی زنجیره‌ای، معاون سازمان زندان‌های ایران با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی شمار زندانیان کل کشور در مقایسه با سال گذشته گفته بود: آمار زندانیان در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر، دو برابر است.

  به گفته آقای زنجیره‌ای آمار زندانیان ایران در مقایسه با آمار جهانی بسیار بالاتر است، یعنی در جهان به طور متوسط از هر صد هزار نفر ۱۴۸ نفر در زندان هستند، درحالی‌که این تعداد در ایران ۲۷۱ زندانی در هر صد هزار نفر است.
 • نظرات() 
 • اعتراض کردستان عراق به کنسولگری ایران


  تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۳
  دولت کردستان عراق به تهران نسبت به اقدام کنسولگری ایران در سلیمانیه در انتشار مقاله‌ای درخصوص قومیت و زبان کردی اعتراض کرد.

  به گزارش ایسنا، اداره روابط خارجی دولت کردستان عراق در بیانیه‌ای بر روی سایت رسمی‌اش اعلام کرد که رسما کنسولگری ایران را فراخوانده و نامه اعتراضی‌اش را درباره آن چه از سوی سایت کنسولگری ایران در سلیمانیه درباره اصالت ملیت و زبان کردی منتشر شده، اعلام کرده است.

  در این بیانیه آمده است که کنسولگری حق ندارد چنین اظهارنظرهایی را بیان کند چرا که این امر به معنای تجاوز به مرزهای دولت کردستان عراق به شمار می‌رود. این بیانیه هم‌چنین توضیح رسمی تهران را در این باره خواستار شد.

  بنابر گزارش روزنامه‌ی البیان - چاپ امارات، کنسولگری ایران اعلام کرد که آن چه در سایتش منتشر شده بیانگر مواضع و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران نیست و پاسخ رسمی ایران را نیز به دولت اقلیم کردستان اعلام خواهد کرد.

  بنابر این گزارش چند روز پیش مقاله‌ای با عنوان "نگاهی به مناسبات ایران با حکومت محلی اقلیم کردستان عراق" بر روی سایت کنسولگری ایران در سلیمانیه قرار گرفت که در بخشی از آن با این عنوان که "کُردها از جمله اقوام آریایی و ایرانی هستند" به جنگ‌ چالدران اشاره شده که به واسطه آن بخش‌ بزرگی از کردستان از ایران –سرزمین مادری‌اش- جدا شد.

  در بخش دیگری از این مقاله به استفاده گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران مانند پژاک، کومله، زحمتکشان، دمکرات ایران و غیره از خاک کردستان وتلاش آن‌ها برای ملت‌سازی، فرهنگ‌سازی، زبان‌سازی و تاریخ‌سازی اشاره شده و آمده که این تلاش‌ها در حالی است که "حتی لهجۀ کردی زبان مستقلی نبوده و یکی از لهجه‌های زبان‌های ایرانی آمیخته به واژگان عربی، ترکی، فارسی و ... است." • نظرات() 
 • سوال اولیای مدارس دیگر از اولیای خرد

  این روز هاسوالات بسیاری از وبلاگ ما از طرف كازبرانی كه می خواهند اسم فرزند خود را در مقاطع بالاتر بنویسند ار ما در باره مدرسه خرد می پرسندكه ایا اولیائی كه فرزندانشان در مدرسه خرد درس می خوانند از خروجی مسئله راضی هستند ؟ایا امر تعلیم و تربیت در سطخ رضایت بخش است؟یاانكه یكی بردیگری پیشی گرفته است ؟
  ایا اگر امكان برگشت زمان به عقب بود باز مدرسه خرد را انتخاب می كردند؟
  دراینمورد حدود 80 تا كامنت برای ما ارسال شده است كه ما پاسخ انرا به عهده شما اولیا ی عزیز می گزاریم ومطمئن باشید كه ما با حفظ نزاكت تمام نقطه نظرات شما را منعكس خواهیم كرد تا كه اگر ضعف قابل رفعی باشد انشالله رفع شود!!
  لطفا ما وسایراولیا را ازنقطه نظرات خود اگاه  بفرمائید!این پست را به خاطر شما عزیزان راه انداخته ایم تاكه قبول شود و چه در نظراید؟ • نظرات() 
 • چربی بدن شما چرا اب نمی شود؟


  آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از آب نشدن چربی دور شکم شکایت دارید؟ مسئله این است که خلاص شدن از چربی های دور شکم چیزی مهمتر از فقط زیبایی است.
  کد خبر: ۴۰۰۲۳۵
  تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۷ - 14 May 2014
  آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از آب نشدن چربی دور شکم شکایت دارید؟ مسئله این است که خلاص شدن از چربی های دور شکم چیزی مهمتر از فقط زیبایی است. چربی اضافی شکمی – به خصوص چربی احشایی، یعنی آن نوع چربی هایی که دور اندام هایتان را می گیرند – نشانه ای از بیماری قلبی، دیابت نوع دوم، مقاومت به انسولین و بعضی از سرطان ها است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران،اگر رژیم و ورزش به کاهش این چربی ها کمک نمی کنند، شاید دلیل آب نشدن آنها هورمون ها یا سن و یا عوامل ژنتیکی باشد. موارد زیر نیز ممکن است دلیل از بین نرفتن چربی های شکم شما باشند:

  دارید پیر می شوید.

  همینطور که سن تان بالا می رود، بدن شما نحوه اضافه کردن وزن و کاهش وزن را عوض می کند. هم خانم ها و هم آقایان کاهش سرعت سوخت و ساز (تعداد کالری هایی که بدن برای کارکرد نرمال به آنها نیاز دارد) را تجربه می کنند. 

  ورزش های اشتباهی انجام می دهید.

  ورزش های قدرتی موجب افزایش توده عضلانی می شوند و این باعث می شود که بدنتان چربی بیشتری بسوزاند.

  شما غذاهای فرآوری شده زیادی می خورید.

  چربی شکم با التهاب و ورم ارتباط دارد، بنابراین اگر غذاهای فرآوری شده زیادی بخورید، قابلیت کاهش چربی شکم در بدن تان پائین می آید. غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که خواص ضدالتهابی دارند و از جمع شدن چربی ها در شکم جلوگیری می کنند.

  چربی های اشتباهی می خورید.

  بدن با همه چربی ها یک جور رفتار نمی کند. تحقیق نشان داده است که جذب بالای چربی اشباع شده (مانند چربی گوشت و لبنیات) با چربی احشایی بالا ارتباط دارد. از طرف دیگر، چربی های اشباع نشده مونو (مانند چربی روغن زیتون و آووکادو) و انواع خاصی از چربی های اشباع نشده پلی (عمدتاً چربی های امگا-3 موجود در گردو، تخمه آفتابگردان و ماهی های چرب مانند سالمون) خواص ضدالتهابی در بدن دارند و اگر در مقدار مناسب مصرف شوند برای بدنتان خوب هستند. اما مصرف زیاد چربی از هر نوعی موجب افزایش جذب کالری و افزایش وزن می شود. پس در مصرف چربی‌های سالم میانه روی کنید.

  ورزش شما به اندازه کافی نیست.

  برای حذف چربی های شکم باید ورزش و تمرین خود را بیشتر کنید. در تحقیقی مشخص شد افرادی که روند ورزشی فشرده و سنگین دارند، بیشتر از افرادی که برنامه ورزشی سبکی دارند، چربی شکم آب می کنند. در واقع ورزش های سبک و غیر فشرده هیچ تغییری ایجاد نمی کنند.

  ورزش های اشتباهی انجام می دهید.

  آیا دائماً در حال دراز و نشست زدن هستید؟ وقتی فقط چند سانتیمتر مانده تا شکم صافی داشته باشید، دراز و نشست زدن نیست که شکم تان را شش تکه می کند. بلکه باید حرکات مؤثرتری انجام دهید که عضلات مرکز بدنتان – عضلات شکم، پشت، لگن و ماهیچه های اریب – و بخش های دیگر بدن را به کار بیندازد.

  استرس دارید.

  ضرب الاجل ها، صورتحساب ها و قبض ها و فرزندان – منبع استرس شما هر چه باشد، استرس زیادی کاهش وزن را برایتان سخت تر می کند، به خصوص کاهش چربی های شکم را کندتر می کند. دلیلش فقط این نیست که وقتی استرس دارید به غذاهای پرچرب رو می آورید، بلکه این فقط بخشی از آن است. دلیل هورمون استرس کورتیزول است که میزان جذب چربی در بدن را بالا می برد و سلول های چربی را بزرگ می کند. هرچه مقدار کورتیزول در بدن بیشتر باشد، چربی های احشایی بیشتر در بدن جمع می شوند.

  به اندازه کافی نمی خوابید.

  اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که هر شب کمتر از شش ساعت می خوابید، باید بگوییم که دور کمرتان باریک نخواهد شد. بیشتر استراحت کنید. تحقیقی که روی 70 هزار خانم انجام شد نشان داد خانم هایی که شب ها 5 ساعت یا کمتر می خوابند، 30 درصد بیشتر از خانم هایی با خواب 7 ساعت در شب، احتمال اضافه وزن برای آنها وجود دارد. بزرگسالان باید 7 تا 8 ساعت در شب خواب داشته باشند.

  بدنتان شبیه به سیب است.

  اگر معمولاً بیشتر در قسمت میانی بدن چاق می شوید تا پاها باید بگوئیم شکل بدن شما سیبی است. این مسئله ژنتیکی بدان معناست که کاهش چربی شکم برایتان سخت تر می شود، ولی غیرممکن نیست. • نظرات() 
 • دستگیری 2 بازیگر مشهور در پارتی شبانه


  2 تن از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون در یک پارتی شبانه دستگیر شدند.
  کد خبر: ۴۰۰۷۳۱
  تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۱ - 16 May 2014
  2 تن از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون در یک پارتی شبانه دستگیر شدند.

  به گزارش ایسنا، شامگاه پنجشنبه در یکی از خانه‌های شمال تهران پارتی برگزار شد که سر و صدای زیاد آن موجب شد تا همسایگان با پلیس تماس بگیرند.

  ماموران پلیس پایتخت پس از حضور در محل نسبت به دستگیری افراد حاضر در این پارتی اقدام کردند که در میان دستگیرشدگان 2 تن از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون به نام‌های "ه - ت" و "م - ک" نیز با وضعی نامناسب به چشم می‌خوردند.

  دستگیرشدگان شب گذشته را در بازداشت به سر بردند و طبق روال قانونی تحویل مراجع قضایی می‌شوند.

  از این افراد 18 بطری مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است. • نظرات() 
 • معجزه بخشش،زندگی دوباره پای چوبه دار


  اراک - ایرنا - رییس زندان مرکزی اراک از رهایی یک محکوم به اعدام خبر داد که با گذشت اولیای دم در زمان اجرای حکمش معجره وار از پای چوبه دار به زندگی دوباره بازگشته است.

  به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری کمجیان، «حسین ونکی» در این ارتباط گفته است: این زندانی در سیزدهم ماه پر برکت رجب و در سالروز ولادت با سعادت اسوه ایثار و گذشت و جوانمردی مولی الموحدین حضرت علی(ع)، از سوی خانواده مقتول بخشیده شد.

  وی که در نشستی خبری در فرمانداری کمیجان سخن می گفت ، افزود: این زندانی، به جرم قتل عمد به مدت سه سال در زندان به سر برد و در نهایت با پیگیری های انجام شده با رضایت خانواده مقتول از مرگ نجات یافت.

  ونکی ادامه داد: این زندانی با مداخله معاون دادستان، قاضی ناظر، امام جمعه و فرماندار شهرستان کمیجان، مدیر و مسئولان زندان مرکزی شهرستان اراک و با گذشت اولیاء دم در پای چوبه دار به زندگی بازگشته است.

  رییس زندان مرکزی اراک خاطر نشان کرد: این اتفاق پس از حضور خانواده مقتول و مسئولان اجرایی و قضایی در زندان اراک جهت اجرای حکم قصاص رخ داد.

  وی در خصوص تلاش های صورت گرفته برای جلب رضایت خانواده مقتول افزود: مهر و رافت اسلامی همیشه در جامعه راهگشا بوده و از مهمترین پیام های این اقدام خداپسندانه، نشر و ترویج الفت، محبت و قرب الهی است.

  رییس زندان مرکزی اراک اظهار کرد: این رضایت جلوه ای از اعتقادات شیعه و الگوپذیری از معصومان (ع) را به نمایش گذاشت و قاتل با چشمانی اشکبار سجده شکر به جا آورد.

  سال گذشته 15 زندانی محکوم به اعدام و از ابتدای سال جاری تاکنون چهار نفر با تلاش مدیران و مسوولان زندان های استان مرکزی از حکم مرگ نجات یافته اند.ک/1 • نظرات() 
 • قرقاول زیبای خفته در حاشیه ارس


  گونه در معرض تهدید

  تبریز- ˈقرقاولˈ از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست کشور و یونسکو حفاظت شده اعلام و شکار آن ممنوع می‌باشد. قرقاول گونه (‪ (Phasianus Colchicus Colchicus‬ یک گونه خالص است که فقط در جنگل های ارسباران و حاشیه ارس زندگی می‌کند،این ویژگی باعث اهمیت بین‌المللی این قرقاول شده است.

  گونه در معرض تهدید ˈقرقاولˈ در حاشیه ارس به دلیل خالص بودن از لحاظ ژنتیکی و زیبایی در دنیا بی‌همتاست، باوجود اهمیت و کمیابی این پرنده، تعیین جمعیت دقیق آن در حاشیه ارس ممکن نیست.

  سرمای شدید، تغذیه، آتش سوزی و تداخل زیستگاه با زیستگاههای جمهوری آذربایجان عواملی هستند که گاهی کاهش و گاهی افزایش جمعیت قرقاول‌ها در منطقه را باعث می‌شوند.

  مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: زیستگاه اصلی قرقاول منطقه آذربایجان حاشیه ارس و منطقه جنگلی شامات می باشد، قرقاول از حشرات ،تمشک ،ˈقوش اوزومیˈ و دانه‌ها و میوه های جنگلی تغذیه و افزایش و کاهش میوه‌های جنگلی و حشرات در جمعیت این پرنده در دو سوی ارس موثر است.

  ˈبیوک رییسیˈ فصل زاد آوری این پرنده نادر را نسبت به گرما و سرمای محیط متغییر عنوان کرد و افزود: قرقاول به طور طبیعی دراواخر اردیبهشت ماه و اوایل خردادماه بین شش تا ‪ ۱۵‬عدد تخم می‌گذارد.

  وی اظهارکرد: لانه‌سازی این پرنده زمینی بوده و در میان تراکم بوته‌ها و نیزارها می‌باشد، گونه‌های دیگر آن به نامهای قرقاول بلژیکی، چینی و انگلیسی وجود دارد که گونه خالصی نمی‌باشند.

  همچنین در سایر محیط های ایران نیز این گونه وجود دارد ولی گونه خالص نیستند.

  وی، در ارتباط با حفاظت از این گونه جانوری گفت: زیستگاه طبیعی قرقاول حفاظت می شود و در سنوات گذشته مطالعات تنوع ژنتیکی انجام گرفته است.

  وی افزود: منظور از مطالعات تنوع ژنتیکی بررسی جمعیت جانوری و گیاهی مرتبط با قرقاول می باشد.

  تخریب زیستگاهها از طریق تغییرکاربری اراضی و جاده کشی وشکارغیرمجاز و بی رویه از جمله تهدید این گونه جانوری کمیاب است.

  نمونه برداری از ژن وگونه های قرقاول و برای حفاظت افزایش ضریب امنیتی زیستگاه ها به وسیله کنترل فیزیکی محیط بانان از جمله دیگر اقدامات محیط زیست در حفظ گونه نادر و زیبای قرقاول بومی آذربایجان شرقی است.

  جنس نر و ماده قرقاول به صورت کامل با هم فرق دارند، آنها معمولا از گونه به گونه دیگراز لحاظ رنگ پرمتنوعند.

  نرهای بالغ پرو بال رنگین و دمی دراز و سر و گردن آنها سبز تیره و براق است.

  قرقاولهای ماده دارای رنگ پرهای نخودی تیره، بالکه های قهوه ای زیاد و به رنگ محیط اطراف می باشد.

  قرقاول های نر دارای صدایی شبیه به کورکور می باشند و غالبا به هنگام هیجان و تحریک سرو صدای زیادی در زیستگاه خود ایجاد می کنند.

  نرها 87 تا 88 سانتیمتر و ماده ها بین 53 تا 62 سانتیمتر طول دارند. سر این پرنده به رنگ سبز براق و پوست برهنه دور چشمش قرمز روشن است.

  پرورش قرقاول در سالهای اخیر در بسیاری از کشورهای جهان به خاطر استفاده از گوشت، رهاسازی در شکارگاهها و بهره برداری به صورت شکار به یک شاخه مهم از پرورش پرندگان تبدیل شده است. با آن که پرورش این پرنده در عمل به دلیل ریزه کاری هایش مشکلاتی را در بردارد اما در مقیاس کوچکتر با توجه به قابلیت استفاده از محیط زیست و نادر بودن نوع وحشی آن، یکی از سودآورترین پرندگان نسبت به دیگر پرندگان همطراز خود است.

  قرقاول یکی از زیباترین پرندگان ایران است و به نوعی جز مجموعه تنوع زیستی ایران محسوب می شود که با تغذیه از دانه های گیاهی و حشرات می تواند در حفظ محصولات کشاورزی مفید باشد.

  قرقاولهای ایران همه از یک گونه اند ولی با توجه به پراکندگی جغرافیایی و تفاوتهای ظاهری برخی آنها را به 4 زیر گونه تقسیم می کنند،این زیر گونه ها شامل قرقاولهای ارسباران و دشت مغان(زیر گونه خالص)، قرقاولهای تالش از آستارا تا چالوس، قرقاولهای گلستان از بابل تا گلستان، قرقاولهای سرخس می باشند. • نظرات() 
 • محیط‌زیست مظلوم است.

  كاری از دستش برنمی‌آید. نه سرمایه دارد و نه فریاد بلد است. پشت و پناهی هم ندارد. پول هم ندارد. در مقابل هر حمله و هجومی نیز دفاعی بلد نیست. نمی‌تواند از خود دفاع كند. لذا در همه جای دنیا سعی می‌كنند كه چهارچشمی از او مراقبت كنند. آنها كه دورنگر هستند و فریادهای در گلو مانده محیط‌زیست را می‌شنوند و عقل و هوش درست هم دارند همه همت خویش را به كار می‌گیرند تا به كمك او بیایند. اگر او گلویی برای فریاد و اعتراض ندارد آنها فریادهایشان را به كمك او می‌آورند چون می‌دانند هر مرگی كه در این حوزه اتفاق بیفتد گرچه خاموش است اما مرگ آنها را نیز رقم می‌زند. در برخی كشورها قدرت نهادها و سازمانهای طرفدار محیط‌زیست از قدرت هر پلیس و دستگاه حاكمه‌ای هم بیشتر است. اما در ایران، محیط‌زیست متأسفانه نه در دستگاه عریض و طویل دولت حامیان چندان بانفوذی داشته و نه سازمانها و نهادهای مردمی و غیردولتی و تشكلهای مردم‌نهاد قدرتمندی برایش پا گرفته‌اند كه بتوانند از آن آنچنان كه باید حفاظت كنند. به همین خاطر همواره محیط‌زیست یا با تبر صاحبان ثروت روبرو بوده و یا با شمشیر صاحبان قدرت... اما محیط‌زیست در هر زمان و هر دوره با مرگ خاموش خود و به قیمت جان خویش درسهای عبرت‌آموز به ما داده و بر غم و اندوه بی‌تكلیفی و بی‌تدبیری و بی‌تفاوتی ما افزوده است.

  این روزها وقتی می‌شنویم كه از دریاچه ارومیه تنها كالبد نیمه‌جانی باقی مانده كه دارد نفسهای آخرش را می‌كشد فریاد و آه و ناله و فغان از هر سو بلند می‌كنیم و مرثیه‌سرایی را آغاز می‌كنیم، اما بیماری را كه به مرحله مرگ افتاده با چه میزان هزینه و چه مقدار صرف وقت و با چند عمل جراحی می‌توان به زندگی برگرداند؟ بیماری كه قبل از وخیم شدن بیماری‌اش با اندكی مراقبت و توجه می‌توانست به این حال و روز نیفتد. محیط‌زیست ما مثل غرور مرد است كه گرچه شكستن آن صدا ندارد اما دردی می‌آورد كه جبرانش به این سادگیها میسر نیست. به اظهارنظرهای این روزها نگاه كنید. نماینده‌ای، فلان مسئول و وزیر قبل را مقصر می‌داند كه اجازه ساخت چندین سد را در حوضه آبریز دریاچه صادر كرده است. دیگری، فلان نماینده شهر همجوار را كه سهم آب دریاچه را به شهر خودشان برده تا برای آب شرب و فضای سبز استفاده شود... آن دیگری به خود این نماینده می‌توپد كه با اصرار بر گسترش بخش كشاورزی در حوزه نمایندگی خودش، سطح زیركشت كشاورزی را دو برابر كرده تا مثلاً به كمك كشاورزان منطقه بیاید اما با همین اصرار غیرعلمی خودش باعث شده كه با صدور مجوز حفر و بهره‌برداری صدها حلقه چاه جدید، سفره‌های آب زیرزمینی هر روز فقیر و فقیرتر شده و به مرگ دریاچه كمك كند. و حالا همگی به داد و فریاد نشسته‌اند كه برای جلوگیری از مرگ این دریاچه كاری كنند درحالی‌كه هركدام به سهم خود در دورانهای گذشته با ندانم‌كاری و بی‌توجهی گامی در جهت وخامت حال این بیمار برداشته‌اند.

  واقعیت این است كه ما در ارتباط با محیط‌زیست همواره با این سهل انگاری و بی‌توجهی روبرو بوده‌ایم. به شمال كشور نگاه كنید كه تقریباً تنها منطقه دارای پوشش جنگلی مناسب در كل كشور است و مستعدترین منطقه كشاورزی به حساب می‌آید اما برای شمال چه اتفاقی افتاده است؟ بسیاری از زمینهای كشاورزی و عرصه‌های جنگلی كشور عرصه تاخت و تاز صاحبان ثروت و سرمایه است. برای جلوگیری از تقسیم زمینهای كشاورزی و تبدیل آن به خانه و ساختمان و ویلا چه كرده‌ایم؟ بسیاری از كارشناسان درباره جلوگیری از روند سدسازی در كشور و تأثیرات شگرفی كه ساخت برخی از این سدها بر زیست‌بوم جانوری و گیاهی و زندگی افراد ساكن در منطقه و كلاً محیط‌زیست می‌گذارد اعلام خطر كرده‌اند اما آیا این روند متوقف شده است؟ جریان غیركارشناسی انتقال آب از سرچشمه فلان رود و برای تأمین آب شرب یا كشاورزی فلان منطقه متوقف شده است؟ محیط‌زیست همواره یا با تبر صاحبان ثروت و یا با شمشیر صاحبان قدرت زخمی و مجروح شده و گاه حتی با مرگ خاموش خود آه و حسرت برایمان به ارمغان آورده است.

  گمان نكنید تخریب محیط‌زیست تنها در ارومیه و یا در كنار زاینده‌رود و یا تالاب های فارس اتفاق افتاده است. گمان می‌كنید پایتخت كه مثلاً آبادترین نقطه ایران است، درحال مرگ خاموش در عین هیاهو و داد و فغان و نمایش حیات و سرزندگی و نشاط نیست؟ صاحبان قدرت و ثروت با این شهر چه كرده‌اند؟ شهرداری‌ها با این شهر چه كرده‌اند؟ شهرداری‌هایی كه برای انجام پروژه‌های بزرگ و نمایان به پولهای كلان نیاز داشته‌اند تا مهارت و توان خود را به رخ بكشند و قطعه قطعه شهر را فروخته‌اند و این شهر را به یك پاركینگ بزرگ و پر تنش و پر استرس و بلكه به یك عجوزه عروس هزارداماد بدل كرده‌اند. باغها و ییلاقها و رودخانه‌های پر آب این شهر كجاست؟ اصلاً آیا این شهر محدوده‌ای دارد؟ خارج از محدوده كجاست؟ تهران در سالهای نه چندان دور محدوده‌ای داشت و خارج از محدوده‌ای. ساخت و ساز در آن تعریفی داشت. در هر زمینی نمی‌شد هر كاری كرد. اما حال، چه با این شهر كرده‌ایم؟ صاحبان ثروت و قدرت با همكاری شهرداری در هر كجا و به هر شكل هرچه خواستند ساختند و فروختند و به بهای پول كم یا زیادی كه به شهرداری بابت تراكم اضافه و یا تغییر كاربری پرداختند، چند برابر پول به جیب زدند. محصول این تجارت ناپسند، شهری بی‌قواره با درخت‌های بریده و باغ‌های سوخته و ییلاق‌هایی از بین رفته و انبوه برجهای مسكونی و مجتمع‌های تجاری بی‌فایده و ایجاد میل كاذب و خطرناك و ضد توسعه برای جذب ثروت و سرمایه و مهاجرت‌های بی‌رویه بوده است. راستی تهران تا چند سال دیگر می‌میرد؟ نه اینكه بمیرد بلكه به حال و روزی می‌افتد كه زندگی در آن چندان تفاوتی با مرگ تدریجی ندارد. و مگر جز این است كه حال كه این شهر هنوز حیاتی دارد و نیمچه قدرتی برای مقابله با آلودگی هوا، كمبود آب، حوادث طبیعی و...، ما غافلانه به تماشا نشسته‌ایم و همچنان شاهد فروش شهر به صاحبان ثروت و قدرت بوده‌ایم برای آنكه با آن هر كار كه خواسته‌اند بكنند؟

  اخیراً و در همین هفته‌های گذشته چند خبر درز كرده كه فلان باغ و فلان محدوده فضای سبز توسط فلان ارگان یا بهمان بانك یا فلان سرمایه‌دار و برج‌ساز با چند یا چندین میلیاردی كه به شهرداری پرداخته شده از فضای سبز یا تفریحی و یا... تبدیل كاربری یافته و عرصه هجوم بولدوزرها شده است؟ مگر حال نمی‌دانیم كه اینگونه اعمال و رفتار كه نتیجه حاكمیت روحیه منفعت‌طلبی و سرمایه‌سالاری و نفوذ ناروای سرمایه است فردا و فرداها چه به روز شهر و شهروندانش می‌آورد؟ و مگر این حكایت قربانی كردن محیط‌زیست مظلوم و بی‌صدا تنها به این كلانشهر منحصر است؟ با كدام زبان التماس باید گفت كه عزیزان! شما را به همه مقدسات سوگند، به شهر و شهروندانش رحم آورید. به محیط‌زیست رحم كنید. بحران كم‌آبی را جدی بگیرید. به تالابها و دریاچه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی گوشه چشمی از سر عنایت داشته باشید. جنگلهای كشور را سرمایه ملی بدانید. اجازه تخریب و تغییر كاربری زمین‌های كشاورزی، منابع طبیعی و فضای سبز شهری را صادر نكنید. كمی اندیشه كنید كه آمایش سرزمین بخصوص در بخش كشاورزی چقدر ضروری است! كشوری كه اینهمه واردات گندم و جو و ذرّت و سویا و برنج دارد چرا باید منابع آب محدودش صرف كشت‌های غرقابی و پرمصرف بشود؟ كشوری كه به سیاست‌های تشویق جمعیتی روی آورده است برای آب و تغذیه نسل رو به رشد فردا چه برنامه‌هایی از حالا باید داشته باشد؟ و...

  در این باره گفتنی‌های فراوانی هست كه مجالش در این مقال نیست و لذا به همین مختصر بسنده می‌شود. تنها در پایان كلام بد نیست یادمان باشد سازی كه امروز برای محیط‌زیست كشور در حال نواختن آنیم، از جمله‌ی آن سازهاست كه صدایش فردا درمی‌آید! • نظرات() 
 • خانواده ایرانی موزائیکی شده است


  یک جامعه‌شناس در گفتگو با سلام نو:

  ۴ سال پیش در شهر کرج یک بررسی‌ با جامعه آماری متشکل از ۱۰۰ نفر دختر انجام دادیم و متوجه شدیم که ۱۰۰% این دختران دارای سابقه رابطه جنسی هستند. همچنین ۸۶۰ زن متاهل مرود بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که ۳۳% این زنان رابطه نا‌مشروع دارند.
  سرویس اجتماعی: اخیرا معاون وزیر جوانان در یک سمینار اعلام کرده که سن شروع رابطه جنسی به دوران راهنمایی رسیده است. این خبر به خودی خود یک هشدار بزرگ محسوب می‌شود و می‌تواند یک زنگ خطر برای جامعه ایرانی به حساب بیاید. در همین رابطه سلام نو گفتگویی با دکتر امان‌الله قرایی مقدم، جامعه‌شناس انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

  این جامعه شناس برجسته معتقد است: فروریختگی ارزش‌ها و هنجار‌ها و یا به عبارتی فروریختگی فرهنگی و کم رنگ شدن اعتقادات و باور‌ها، سنت‌ها، ارزش‌ها و هنجار‌هایی که در گذشته رایج بوده است سبب این موضوع می‌باشد که سن روابط دختر و پسر تا این حد کاهش یافته است. درحقیقت جامعه ما دچار آنومی فرهنگی شده است و ذهن جوانان از نظر ارزش‌ها و هنجار‌ها عقیم شده و این ارزش‌ها اهمیت خود را در بین جوانان از دست داده‌اند.

  امان‌الله قرایی در این خصوص به پایگاه خبری تحلیلی سلام نو گفت: سال‌ها قبل در روزنامه حیات نو و در مقالاتی تحت عناوین «زنگ‌ها برای ما به صدا در می‌آید»، «آتشی در نیستان» یا «بیگانگی با فرهنگ ملی از کودکستان آغاز می‌شود» هشدار داده بودم و این روز‌ها را پیش بینی کرده بودم. در حقیقت وقتی هنجار‌های فرهنگی و اجتماعی از طرف مسئولان آموزش و پرورش رعایت نشد و سلسله مراتب مدرسه به وسیله اخراج معلمان با سابقه شروع شد و دختر بچگان و پسر بچگان را با عناوینی نظیر آنکه این افراد متعهد و اسلامی هستند به روی کار آوردند، چنین مشکلاتی پدید آمد و ذهن بچه‌ها از نظر فرهنگی عقیم شد.

  روابط درون خانواده موزائیکی است

  قرایی مقدم با اشاره به یک تحقیق و بررسی به عمل آمده در یکی از استان‌های کشور گفت: ۴ سال پیش در شهر کرج یک بررسی‌ با جامعه آماری متشکل از ۱۰۰ نفر دختر انجام دادیم و متوجه شدیم که ۱۰۰% این دختران دارای سابقه رابطه جنسی هستند. رابطه‌ای که به یک نفر هم ختم نمی‌شد بلکه این دختران با چندین نفر رابطه داشتند.

  وی ادامه داد: همچنین ۸۶۰ زن متاهل مرود بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که ۳۳% این زنان رابطه نا‌مشروع دارند. درحقیقت وقتی در نهاد خانواده، دین کم رنگ می‌شود، مادر لباس نامناسب می‌پوشند و فیلم‌های مورددار از طریق ماهواره به نمایش در می‌آید. رابطه‌ها حتی به سال‌های پایانی دوره ابتدایی می‌رسد چه رسد به دوره راهنمایی.

  قرایی مقدم افزود: ما باید برای جوانان امکانات تفریحی ایجاد کنیم و آن‌ها را از خیابان گردی دور کنیم و ارزش‌های ملی را برای جوانان پر رنگ کنیم. متاسفانه اکنون روابط درون خانواده موزائیکی است و افراد خانواده مانند موزائیک‌های کف یک اتاق در کنار هم هستند اما در عمل با هم نیستند و هر کس غذای خود را در اتاق خود می‌خورد که این مشکلات باید رفع و رجو شود. و مشکلات درون خانواده‌ها برطرف گردد.
  مطالب مرتبط • نظرات() 
 • تصاویر: مرگ ماده خرس با 100 گلوله در بدن


  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
   
  مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش کشور گفت: تأیید وجود 100 گلوله در بدن ماده خرسی که 3 روز قبل با وضعیت بد جسمانی در اسلام آباد غرب کرمانشاه پیدا شد مرگ بدون درد را برای پایان زندگی اش رقم زد.
   
  کیوان هوشمند در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب افزود: روز چهارشنبه هفته گذشته، چوپانان حاضر در مناطق جنگلی حوزه اسلام آباد غرب طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست این شهرستان اعلام کردند که یک خرس را درحالیکه شرایط مناسبی نداشته است مشاهده کرده اند.
   
  به گفته وی، به دنبال تماس عشایر دامدار با رییس اداره کل محیط زیست اسلام آباد مبنی بر مشاهده خرسی که شرایط جسمانی مناسبی نداشته، بلافاصله به همراه اکیپی از محیط بانان عازم منطقه شده و پس از حدود ۳ ساعت جستجو در محدوده ای بنام تنگ شوهان خرس را مشاهده کردند.
   
  مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران تصریح کرد:  خرس مذکور یک خرس قهوه ای ماده و جوان بود که به دلیلی نامعلومی دچار ضعف شدید جسمانی، حالت گیجی و ضایعه در دست راست خود بود و دائم به دور خود می چرخید.
   
  هوشمند اظهار داشت:  با توجه به شرایط نامناسب جسمی و ریسک بالای استفاده از داروی بیهوشی، با وجود خطر بسیار زیاد پس از ۳ ساعت تلاش با کمک چوپانان، محیط بانان موفق شدند  خرس را مهار کرده و به بوسیله یک قفس به پایین ارتفاعات منتقل کنند.
   
  وی افزود: در ابتدا بر اساس شواهد موجود به نظر می رسید علت مشکلات جسمی این خرس خوردن قارچ سمی و یا مارگزیدگی باشد، البته احتمال استفاده از لاشه آغشته به سم و یا برخورد جسم سخت به سر حیوان نیز وجود داشت اما به منظور تشخیص ضایعه و انجام درمان لازم خرس مذکور از طریق اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه به دانشکده دامپزشکی این شهر منتقل شده است.
   
  مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران در ادامه گفت: با پیگیری دکتر محمود مرعشی دامپزشک سازمان محیط زیست، این خرس صبح دیروز جهت انجام مراحل تشخیصی و درمانی به کلینیک حیات وحش پردیسان و پس از بیهوش سازی به بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شد.
   
  وی با بیان اینکه پس از انجام سی تی اسکن در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، تیم دامپزشکی با صحنه دردناک و شگفت انگیزی مواجه شدند اظهار داشت: وجود بیش از 100  عدد ساچمه اسلحه شکاری در اندام فوقانی بدن خرس از جمله سر، گردن، دستها و قفسه سینه گویای این بود که چندین گلوله اسلحه شکاری ساچمه زنی از فاصله بسیار نزدیک به سمت سر حیوان شلیک شده است.
   
  هوشمند تصریح کرد: شواهد نشان می داد این ماده خرس چندین روز با تحمل درد و رنج ناشی از وجود تعداد زیادی ساچمه در بدن خود زندگی کرده و به دلیل از دست دادن بینایی و ناتوانی در تغذیه بسیار لاغر و ضعیف شده است.
   
  به گفته وی، نهایتا با تشخیص تیم دامپزشکی، به دلیل ضایعات برگشت ناپذیر و به جهت کاهش درد و رنج حیوان، با تزریق دارو به روش مرگ بدون درد به زندگی ماده خرس قهوه ای پایان داده شد.
   
  دکتر ایمان معماریان دامپزشک کلینیک حیات وحش پردیسان در این باره گفته است: متعاقب شلیک بوسیله اسلحه شکاری و ورود بیش از یکصد جسم فلزی (ساچمه) به جمجمه، گردن، دستها و قفسه سینه متاسفانه حیوان دچار نابینایی و فلجی سمت راس اندام قوامی شده و در وضعیت عمومی بسیار نامناسبی قرار داشت.
   
  وی افزود: عبور چندین ساچمه از جمجمه و ورود به ناحیه خلفی سمت چپ مغز، علت اصلی ضایعات وارد شده به این خرس است.
   
   معماریان اظهار داشت: به دلیل ضایعات برگشت ناپذیر ناشی از ورود گلوله به سمت چپ مغز، همچنین وجود تعداد زیادی ساچمه در سایر اندامها از جمله رگ آئورت، به منظور جلوگیری از رنج بیشتر، با تشخیص تیم دامپزشکی با تزریق داروی T61 به روش یوتانایز (مرگ بدون درد) به زندگی این خرس پایان داده شد.
   
  گفتنی است، سرنوشت تلخ ماده خرس قهوه ای کرمانشاه سرگذشت بسیاری از حیات وحش مظلوم سرزمین ماست که هر روز قربانی خودخواهی برخی از هم وطنان ما می شوند. در اتفاقی مشابه سیزدهم دی ماه سال گذشته یک پلنگ نر بزرگ جثه در حاشیه رودخانه ای در منطقه جنگلی دوهزار تنکابن در حالی که قادر به حرکت دادن پاهای خود نبود و خود را روی زمین می کشید، مشاهده شد.

  پس از انتقال حیوان به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران مشخص شد پلنگ به دلیل برخورد گلوله به ستون مهره ها دچار قطع نخاع کامل شده است زندگی پلنگ مجروح تنکابن پس از مدتها تحمل درد و رنج،  ۲۳ دیماه ۹۲ با استفاده از روش مرگ بدون درد پایان یافت که البته این موضوع در میان دوستداران حیات وحش بسیار اثر گذار بود و به  این پلنگ عنوان البرز خواستگاهش داده شد تا نمادی باشد از بی رحمی برخی از شکارچیان تا شاید دیگر چنین ماجراهایی تکرار نشود اما گویا در سال جاری شکارچیان کمر به نابودی گونه ارزشمند دیگری از طبیعت کشورمان بسته اند تا این بار نسل خرس را با مخاطره مواجه کنند.

 • نظرات() 
 • جریان آیت الله سید صادق شیرازی را بهتر بشناسیم!  آیت الله سید محمد شیرازی برادر کوچک تری داشت به نام آیت الله سید صادق شیرازی که در این عرصه از برادر بزرگ تر جلو زد و حتی بلند تر از او ساز مخالفت با نظام و انقلاب ایران را کوک کرد و علنا شروع به بدگویی در مورد نظام اسلامی در داخل و خارج کشور نمود.

  جریان آیت الله سید صادق شیرازی را بهتر بشناسیم!

  به گزارش «دیارباران»،  وبلاگ طلبه جوان نوشت: «تشیعی که از لندن و آمریکا تبلیغ شود به درد شیعه نمی خورد … ( امام خامنه ای)»، حتما جمله بالا را به خاطر دارید که مقام معظم رهبری ۲۰ شهریور سال ۹۲ در دیدار با کارگزاران حج به آن اشاره کرده و نگرانی خود را از ترویج چنین نمودهایی از تشیع اعلام کردند . نمی دانم بعد از آن تاریخ به این فکر کردید که منظور رهبری از این جمله چه بود ؟ تشیع لندن و نیویورک دیگر چه صیغه ای است !!؟؟ حال این جریان سیاسی در پوست مذهب جا گرفته را با هم مرور می کنیم !!!

  آیت الله سید محمد شیرازی فرزند بزرگ خاندان شیرازی ها بود که در کربلا مشغول به تحصیل و تدریس بود و اتفاقا حضور ایشان در کربلا همزمان شد با قیام حضرت امام (ره) بر علیه رژیم شاه در ایران و تبعید ایشان به نجف که در کربلا هم به مدت یک هفته توقف کردند و اتفاقا از استقبال خوبی نیز از سوی سید محمد شیرازی روبرو شد؛ ولی وقتی زمزمه هایی در مورد زعامت و رهبری شیعیان توسط امام خمینی (ره) به گوش آیت الله سید محمد شیرازی رسید ساز مخالفت با ایشان را کوک کرد و فریاد سر داد که رهبری و زعامت شیعیان حق من است و این در حالی است که استاد ایشان آیت الله یوسف حائری بارها اذعان داشت که سید محمد شیرازی [در حد مرجعیت نیست ] و حتی کار به جایی رسید که زعیم وقت شیعیان آیت الله خویی به مخالفت با ایشان بر خواست و کارهای او را شبهه ناک و دادن وجوهات به وی را غیر شرعی اعلام کرد و حتی سید محمد شیرازی بارها به طلاب ایرانی گفته بود که دست از مبارزه علیه رژیم شاه بردارید و این در حالی بود که خانه ایشان در کویت تبدیل به محل رفت و آمد نیروهای ساواک شده بود !!! آیت الله سید محمد شیرازی برادر کوچک تری داشت به نام آیت الله سید صادق شیرازی که در این عرصه از برادر بزرگ تر جلو زد و حتی بلند تر از او ساز مخالفت با نظام و انقلاب ایران را کوک کرد و علنا شروع به بدگویی در مورد نظام اسلامی در داخل و خارج کشور نمود…
  سال ۱۳۸۰ که آیت الله سید محمد شیرازی در سن ۷۵ سالگی درگذشت این جریان که از قبل دشمنی خود با نظام و مسئولان آن را بارها اعلام کرده بود علی رغم اینکه مقام معظم رهبری سفارش کرده بودند ایشان را در حرم حضرت معصومه (س) دفن نمایند شروع به سوء استفاده از تشییع جنازه برادر کرده و آن را به یک میتینگ سیاسی تبدیل کردند که با مداخله نیروهای امنیتی جریان به اتمام رسید و جنازه در حرم دفن شد ولی از آن تاریخ تا مدت ها سید صادق شیرازی و همراهانش این قضایا را دستاویزی برای ضربه به نظام کرده بودند !!! جریان به اینجا ختم نشد و مثل اینکه جریان شیرازی ها قصد تخریب وجهه تشیع را داشتند و لذا شروع به افتتاح ۱۳ شبکه ماهواره ای به نام های مرجعیت، شبکه جهانی امام حسین ۳،۲،۱ ، الانوار ، بقیع و شبکه های دیگر کردند و در این شبکه ها علنا شروع به بدگویی نسبت به رهبری و مراجع معظم تقلید کردند و حتی کار به جایی رسید که در این شبکه و شبکه های طرفدار آنها [ مانند شبکه فدک که توسط طلبه نمایی به نام یاسر الحبیب در لندن مدیریت می شود که اتفاقا داماد برادر سید صادق شیرازی یعنی سید مجتبی شیرازی که متاسفانه ایشان هم در لباس روحانیت هستند، بود و این طلبه نمای جوان که داماد خانواده شیرازی ها بود به صورت علنی شروع به وهن مقدسات اسلامی نمود و به عایشه که نزد اهل سنت احترام خاصی دارد و وهن وی موجب تفرقه بین مسلمین خواهد شد. وی کتابی را تحت عنوان « عایشه ، فاحشه » به چاپ رساند که موجب تهییج احساسات اهل سنت شد و کار تا جایی پیش رفت که یکی از علمای وهابی شیخ عبد العزیز آل الشیخ گفت: شکر خدا بعد از حرفهایی که یاسر الحبیب زد بسیاری از جوانان اهل سنت که تازه شیعه شده یا تمایل به شیعه شدن داشتند دوباره به مذهب حقه اهل سنت باز گشتند!!! و حتی این طلبه نمای جوان و داماد خانواده شیرازی ها کهسرویس های جاسوسی انگلیس او را از زندان های کشور کویت آزاد کرده بودند به مقام معظم رهبری و دیگر مراجع بارها فحش های رکیک و ناسزا گفت که البته پدر خانم ایشان یعنی آیت الله سید مجتبی شیرازی که برادر سید صادق شیرازی است نیز بارها این فحش ها را تکرار کرده است و در چند سال اخیر نیز شروع به پخش رساله عملیه خود !!!!!!! در میان مردم ایران کرده است ] برخی از کارهایی که موجب وهن تشیع می شد به عنوان شعائر حسینی مطرح شد.

  جریان آیت الله سید صادق شیرازی را بهتر بشناسیم!

  سید صادق شیرازی [ نفر سمت راست ] به همراه آیت الله منتظری

  از دیگر کارهای آیت الله سید صادق شیرازی ترویج قمه زنی و کارهای خلاف شعائر حسینی در شبکه های ماهواره ای تحت مدیرتش می باشد که حتی در ایام محرم کلیپ های بسیاری از قمه زنی که موجب وحشت مردم جهان از آئین مهربان شیعه می شود را ساخته و در این شبکه ها بارها و بارها پخش می کند و اتفاقا جایی را نیز خودش مخصوص قمه زنی ساخته است که امکانات فیلم برداری از این صحنه ها را دارد و البته یکی از کارهای بسیار بد و تفرقه انگیز ایشان نام گزاری هفته وحدت به نام « هفته برائت » در سایت خودش بود که با عکس العمل تند اهل تسنن روبرو شد و نزدیک بود که فتنه ای دوباره به پا شود که با هوشیاری مقام معظم رهبری و فتوای ایشان مبنی بر تحریم اهانت به مقدسات اهل سنت این غائله خاتمه یافت … اما سوال اینجاست !؟ هزینه ساخت برنامه برای هر یک از این شبکه های سیزده گانه بنابر گفته یکی از مسئولین این شبکه ها به نام آقای هدایتی، ۹۵ هزار دلار در ماه است که با یک حساب سر انگشتی برای ۱۳ شبکه چیزی بالغ بر ۱ میلیون و ۲۳۵ هزار دلار در ماه و بلکه بالاتر هزینه می شود و این در حالی است که حتی یک برنامه تبلیغاتی هم از این شبکه ها پخش نمی شود که بگوئیم از محل این تبلیغات کسب در آمد می کنند!! حال سوال اساسی اینجاست که این همه هزینه و پول از کجا و چه طریقی تأمین می شود ؟؟؟ که نتیجه گیری در مورد آن با توضیحات بالا کار چندان سختی نیست که آن را به عهده خود شما واگذار می کنم !!!! البته فعالیت های ایشان در جریان فتنه اسرائیلی – آمریکائی ۸۸ برای براندازی نظام به علت کمبود وقت ناگفته ماند …

  جریان آیت الله سید صادق شیرازی را بهتر بشناسیم!

  تبریک ایام موسوم به عید الزهرا که به آن غدیر ثانی می گویند [ آنها این روز را به مناسبت مرگ عمر که بین اهل سنت احترام فراوانی دارد جشن می گیرند و با کلمات بسیار مبتذل و زشت این روز را جشن می گیرند که موجبات تفرقه انگیزی است ]

   si70bgr_535

  در پایان یاد آور می شوم که آیت الله سید صادق شیرازی قائل به مستحب بودن قمه زنی هستند بر خلاف بسیاری از علما که آن را جایز نمی دانند و اینکه ایشان در حال حاضر در یک جریان نرم و بسیار برنامه ریزی شده شروع به نفوذ در هیئات حسینی کرده  و شعارش هم این است که هیئات نباید سیاسی شود چون در این صورت مردم از هیئات فرار می کنند در حالی که مطمئنا هر انسان عاقلی می داند که هر فردی که رو به سیاست آورده و از چند و چون کار سوال کند ماهیت این اشخاص را خواهد فهمید !!! و این هشداری است برای بچه هیئتی ها و همه مردم تا جلوی نفوذ این جریان را بگیرند که در حقیقت تخریب چهره اسلام و تشیع را نشانه رفته اند ….!!!

  2357_picture141

  یاسر الحبیب [ طلبه فحاش و لندن نشین ] داماد خاندان شیرازی ها

  انتهای پیام/ • نظرات() 
 • گمانه‌زنی زیبا کلام از آینده مجلس دهم


  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  صادق زیباکلام به روزنامه آرمان گفت:
  هاشمی، سیدحسن خمینی و سیدمحمد خاتمی به تعبیر من آینده مجلس دهم را می‌سازند. شطرنج سیاسی مجلس دهم را اینها خواهند ساخت البته ذکر این نکته لازم است که جامعه ایران اکنون به نقطه‌ای رسیده که کسی نمی‌تواند به مردم امر و نهی کند که چه کاری را باید انجام دهند. جامعه سیاسی ایران اکنون از چنان پیشرفتی برخوردار شده که می‌تواند خودش تصمیم بگیرد و خودش تحلیل کند. اما رهبران جریان اعتدال و اصلاحات این سه نفر هستند و مردم به خوبی تشخیص می‌دهند که چه کسی می‌تواند بهترین تصمیم و بهترین مشاوره را ارائه دهد.

  رودخانه‌ای به راه افتاده و هاشمی، خاتمی و سیدحسن خمینی را با خود می‌برد نام این رودخانه گفتمان دموکراسی‌خواهی است. این سه نفر چه بخواهند و چه نخواهند در مسیر دموکراسی‌خواهی قرار گرفته‌اند.

  حتی علی مطهری را هم می‌توانیم به این جرگه اضافه کنیم. صحبت‌های او چیزی جز گفتمان دموکراسی‌خواهی نیست. کدامیک از موضع‌گیری‌های علی مطهری را می‌توانید بگویید اصولگرایی است؟ • نظرات() 
 • حال حضرت آیت الله شیرازی بسیار وخیم است + عکس


  حضرت آیت الله سید "محمدباقر شیرازی" فرزند مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله سید "عبدالله شیرازی" است که سال های سال در نجف أشرف اقامت داشته ...
  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  به گزارش شیعه آنلاین، حضرت آیت الله سید «محمدباقر شیرازی» از مراجع تقلید مشهد مقدس که حدود سه ماه پیش بدلیل وخامت حالشان در اثر خونریزی شدید داخلی، در بیمارستان امام رضا علیه السلام مشهد مقدس بستری و تحت مراقبت شدید پزشکی قرار داشت، و چندی پیش برای ادامه درمان به بیمارستان امام رضا علیه السلام در تهران انتقال داده شده بود، اکنون در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارد و به گفته پزشکان حال این استاد حوزه به هیچ وجه خوب نیست.

  گفتنی است حضرت آیت الله شیرازی به علت شدت کسالت، در اثر کهولت سن و کسالت های متعدد ناشی از شکنجه های رژیم بعث سابق عراق که باعث شده از ضعف عمومی مفرطی رنج ببرد، راهی بیمارستان شده بود. در پی بستری شدن این عالم دینی در تهران، تعدادی از علمای اعلام، شخصیت ها، مسئولان برای عیادت نزد ایشان رفتند.

  در همین حال یکی از مسئولان دفتر حضرت آیت الله شیرازی اعلام کرد: بهبودی نیاز به دعای خیر خاص مؤمنین در کنار مراقبت های ویژه تیم پزشکی می باشد که امید است همچون گذشته دعاهای مؤمنین موجب بهبودی هرچه سریعتر این مرجع تقلید گردد.

  لازم به یادآوری است، حضرت آیت الله سید "محمدباقر شیرازی" فرزند مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله سید "عبدالله شیرازی" است که سال های سال در نجف أشرف اقامت داشته و تعداد زیادی از روحانیون و علما از شاگردان ایشان بوده اند.

  در همین حال، چند روز پیش حجة الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، به عیادت این مرجع عالیقدر رفته بود. این دیدار در فضایی صمیمانه با حضرت آیت الله شیرازی برگزار شد و آقای گلپایگانی ضمن اطلاع از روند معالجات ایشان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری ضمن ابلاغ سلام ویژه، شفای هرچه زودتر حضرتعالی را از خداوند منان خواستار شدند. • نظرات() 
 • ارتباط دختران و پسران سه برابر شده است !


  معاون وزیر ورزش وجوانان:
  معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت : «متأسفانه ارتباط دختران و پسران نسبت به 30 سال گذشته سه برابر شده و زمان شروع رابطه به دوران تحصیلی راهنمایی و نوع رابطه ازعاطفی به جنسی رسیده و ارتباط هم‌زمان با چند نفر زیاد شده است.»
   معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت : «متأسفانه ارتباط دختران و پسران نسبت به 30 سال گذشته سه برابر شده و زمان شروع رابطه به دوران تحصیلی راهنمایی و نوع رابطه ازعاطفی به جنسی رسیده و ارتباط هم‌زمان با چند نفر زیاد شده است.»

  به گزارش ایسنا، دکتر محمود گلزاری که روز یکشنبه در هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان در دانشگاه صنعتی اصفهان سخن می‌گفت، همچنین با بیان اینکه دوستی و رابطه با جنس مخالف از مشکلات و مسائل متعددی است که وجود دارد، اظهار کرد: از 30 سال پیش که در برنامه جُنگ جوان رادیو به عنوان کارشناس فعالیت می‌کردم با این مسأله آشنایی دارم. در آن برنامه از مخاطبان درخواست می‌شد تا با ارسال نامه مسائل خود را در زمینه جوانان با ما در میان بگذارند، اما هنگامی که با مشکلات آنها در زمینه رابطه با جنس مخالف روبرو می‌شدیم، به عنوان روانشناس نمی‌دانستم با آنها چگونه برخورد کنم؛ زیرا در کتاب‌های روانشناسی و مقاله‌ها چیزی پیدا نمی‌کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که محتوای نامه‌ها را تحلیل و بررسی کنیم.

  گلزاری با بیان اینکه 85 درصد از نامه‌ها از دختران 14 تا 25 ساله و 15 درصد آنها توسط پسران 14 تا 18 ساله ارسال شده بود افزود" پس از طبقه‌بندی آنها، جرأت پیدا کردم و پیامدهای منفی به دست آمده از بررسی‌ها را در رادیو خواندم.

  وی در ادامه با بیان اینکه در آن زمان استقبال زیادی از این برنامه شد، اضافه کرد: در مجله «رشد معلم» با نوشتن مقاله‌ای به نام "عشق آتشین" مسائل ارتباط با جنس مخالف را تحلیل کردم، اما بر ضد من سخنان بسیاری گفته شد و وزیر آموزش و پرورش که در آن زمان آقای نجفی بود، برای ادای توضیحات من را فراخواند.

  معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به اینکه پس از ارائه توضیحات به مسئولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم تصمیم گرفته شد تا در این زمینه و در این موضوع تحقیق شود، گفت: در این سال‌ها بیش از 40 پایان‌نامه و مقالات زیادی در این زمینه نوشته شده است.

  گلزاری با بیان اینکه براساس گزارش‌های آموزش و پرورش 40 درصد از دانش‌آموزان رابطه با جنس مخالف را از 14 سالگی شروع کرده‌اند، اضافه کرد: تا کنون با این مسأله به دو صورت برخورد شده است. یکی توضیح‌خواستن از کارشناسان و ارائه راهکار توسط آنها و دیگری راهی که دولت قبل در پیش گرفت؛ در یک جلسه خصوصی هم که به عنوان سخنران با کارشناسان حوزه و بهزیستی داشتم، یک خبرنگار بدون اطلاع من و بدون هماهنگی آن جلسه را پخش کرد، در نتیجه من را تهدید و از من شکایت کردند.

  این روانشناس بالینی در ادامه با بیان اینکه وزیر آموزش و پروش برخورد درستی با من نداشت، افزود: من نامه‌ای به وزیر نوشتم و گفتم 20 سال پیش که در حال تحقیق در این مسائل بودیم، شما کجا بودید؟!

  آمار ناراحت‌کننده رابطه با جنس مخالف در مدارس

  گلزاری در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه در سال گذشته با پخش هفت هزار پرسشنامه آمار ناراحت‌کننده‌ای در مدارس به دست آوردیم، گفت: نمی‌خواهم آمار را اعلام کنم، اما باید مسأئل مربوط به رابطه با جنس مخالف را به مدیران و پدر و مادران آموزش دهیم.

  وی با اشاره به اینکه جای آن نیست که چشم خود را بر واقعیت‌ها ببندیم، تصریح کرد: مدیران جامعه و دلسوزان نظام باید از دستاوردهای روانشناسان و مشاوران در این زمینه استفاده کنند.

  معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین با بیان اینکه دوستی برای روانشناسان "عادی" است نه "حلال" ادامه داد: دوستی پسر و دختر چند دوره دارد و در کودکی به هم نزدیکند، ولی در دبستان فاصله زیادی می‌گیرند، اما با شروع سن بلوغ و نوجوانی، به صورت خدادادی به هم نزدیک می‌شوند. این اتفاق مانند تغییرات دوران بلوغ که در قد و وزن و هوش و استعداد حاصل می‌شود طبیعی است.

  گلزاری با اشاره به نگاه دین در این زمینه، افزود: اگر از نگاه دینی نیز استفاده کنیم، همان خدایی که در دوران دبستان پسران و دختران را از هم دور می‌کند، در دوران نوجوانی آنها را به هم نزدیک می‌کند.

  وی با بیان اینکه این نزدیکی یک میل طبیعی است و نباید آن را سرکوب کرد، این سؤال را مطرح کرد که باید چه کار کنیم و ادامه داد: عده‌ای اصلاً وارد این مسأله نمی‌شوند و عده‌ای نیز آن را نشانه مدرنیته می‌دانند که هر دو نگاه اشتباه است.

  این روانشناس بالینی با بیان دیدگاه دانشگاهیان، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان نه حرف‌های متجددانه را قبول دارند و نه تقابل و نه منع را، بلکه معتقدند این موضوع را باید در سطح کارشناسی از ابعاد گوناگون همچون بعد دینی و علمی شناخت.

  وی از الگوی غربی هم انتقاد کرد و گفت: در الگوی غرب به پدر و مادر توصیه می‌شود فرزندان خود را از سن 13 تا 17 سالگی راهنمایی کنند تا رابطه آنها با جنس مخالف به رابطه جنسی تبدیل نشود و تنها مراقب این مسأله باشند، اما آمارها نشان می‌دهد که هزاران دختر نوجوان 15 ساله در این سن باردار شده‌اند.

  معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: الگوی غرب همچنین وفاداری بعد از ازدواج را ترویج می‌کند و این نیز راه درستی نیست آن‌ها راه را اشتباه رفته‌اند و البته ما نیز نباید راه‌هایی همچون منع و تقابل را در موضوع رابطه با جنس مخالف در پیش بگیریم.

  با نوجوانان با زبان علمی ساده صحبت کنیم

  گلزاری در بیان راه حل گفت: باید دیدگاه‌ها و پدیده‌ای به نام جنس مخالف را بشناسیم و در سن قبل از دانشگاه جوانان و خانواده‌ها را به ویژه در دوره‌ای که آنها در آموزش و پرورش هستند، آموزش دهیم.

  وی با بیان اینکه دختران بیش از پسران تحت تأثیر آموزش قرار می‌گیرند، اظهار کرد: آموزش مستقیم جوانان را فراموش نکنیم. آموزش، احساس گناه و ایجاد ترس نیست، البته بازکردن مسائل بدون هیچ حیا و شرمی هم نیست.

  معاون وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: باید با نوجوانان با زبان علمی ساده صحبت کرد و آموزش والدین نیز در نظر گرفته شود. هم‌چنین از آموزش و پرورش نیز می‌خواهیم راه گذشته را در پیش نگیرد و به آموزش نوجوانان بپردازد.

  گلزاری به نقش آموزش عالی هم در این زمینه پرداخت و گفت: دانشگاه باید امر آموزش را در نظر بگیرد. البته من در جایی گفتم دانشگاه جای خوبی برای همسریابی است که مرا تخریب کردند. این را ما در نظر داریم و باید داشته باشیم که کسی کنکور امتحان نمی‌دهد که در دانشگاه ازدواج کند، بلکه برای آموزش آمده است.

  وی در ادامه با تاکید بر آموزشهای درست ملاک‌های ازدواج به ویژه به پسران گفت: من معتقدم با آموزش آنها در دانشگاه مدیریت ارتباط با جنس مخالف انجام می‌شود. • نظرات() 


  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

  با سلام
  این وب از طرف حمعی از اولیای مدارس تهران جهت تبادل افکار ،اعم از مربیان ،دانش آموزان و اولیا بویژه اولیای محترم راه اندازی شده است

  ورود شما را به این سایت خوش آمد عرض می كنم . امیدوارم مطالب این سایت مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد . برای پیدا كردن مطلب مورد نیاز خود از قسمت موضوعات وبلاگ استفاده كنید . لطفا نقطه نظرات خود را برای بهبود سایت مطرح نمایید
  امید که موفقیت وب موفقیت همه مجموعه باشد!  محمد بهرنگ


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic